Kritikler

Perilaxe Occlusion – Exponential Decay Demo İncelemesi

Dijital Demo – 2020  – Kanada 

“Selam millet. Umarım her şey gönlünüzce geçiyordur. Malum dönemde nefes almayı beklerken her şeyin daha da kötü hale geldiğini görmek can sıkıcı. Zamanın ne getireceği de malum… Neyse gelelim konumuza. Promolar zibil gibi yağmaya devam ediyor ve içlerinden seçtiklerimizi sizlere sunmaya gayret edeceğimin sözünü verdikten sonra yazıya geçiyorum”

Ölüm metali artık öyle bir hal aldı ki , sanırım icra eden grup sayısı deli gibi artıyor. Bugünkü karalama konusu da Kanada’nın soğuğunu yemiş iki kafadarın kurmuş olduğu PERILAXE OCCLUSION.

Anlaşılan bu iki kafadar, mevcut dünya ile değil de farklı dünyalar ile fazlasıyla oldukça haşır neşir . EP kapağında yer alan dağların üzerini kaplayan vektörler ile başka bir kapı açıyor. Farklı boyutlara geçmemizi sağlıyorlar. Şarkı sözlerine baktığımızda da bize ölümü, parçalanıp yok olmayı 3D boyutlar, matematiksel terimler ile anlatıp beyin pekmezimi akıtmayı çok iyi başarmışlar.

3 parçalık EP olan Exponential Decay“Death Bias Alpha” ile açılıyor ve suratımıza sağlam bir yumruk indiriyor. Down tempo başlayan şarkı ağırlaştıkça kemikleri ezmeye başlıyor. Vokal ölüm metali için biçilmiş kaftan. Eski usul ile modern mağara ölüm metalini çok güzel yedirmişler Ep boyunca. “Skeletal Bifurcation” ile biz bu sahnede varız dercesine yükselmeye başlıyorlar; etkili davullar ve riffler teknik seviyeyi de yükseltiyor. Böylece Ep’nin vuruculuğunu daha da arttırıyorlar. Son parça olan “Rigid Body Displacement” ‘in giriş kısmı adeta ölümü hissettirircesine oldukça sadece bir şekilde başlıyor ve şarkının hiddeti arttıkça ölüm metalinin ham ve acımazsız yüzüyle karşı karşıya kalıyorsunuz.  Bence bu Ep’de ki en güçlü ve en yoğun parça olmuş. Boyun kırmak için harikulade bir parça diyebilirim.

Ep’nin prodüksiyonunu oldukça beğendim, gitarlar, vokaller, davullar oldukça iyi ayarlanmış. Ölüm metali severlerin kesinlikle bakmasını tavsiye ederim. Karanlık geçen şu günlerde evde sesi kökleyip nefret kusabileceğiniz bir EP var karşınızda..

9/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu