Kritikler

Eufobia – Madness Albüm İncelemesi

Wizard – 2022 – Bulgaristan

Bugün Bulgar Death metal grubu, Eufobia’nın 4 Albümü olan “Madness”a bakıyoruz. Grup bu albümde önceki albümlerine göre daha güçlü sound ile karşımdalar. 10 adet şarkı ve 36 dk olan albüm direk albüme ismini veren parça “Madness” ile giriş yapıyor. Güçlü ve güzel bir şarkı , özellikle solo bölümü çok tatmin edici.

Albümde davulcu performansı harika, sound çok güçlü ve basslar gümbür gümbür. Şarkılarda thrash etkileride almak mümkün.Bu arada grubun basscısı daha low vokallerle şarkılarda yer alıyor. Açıkcası albüme renk katsada ana vokal ile aralarında ton olarak çok fark var ve bazen şarkıdan koparabiliyor. Ama bazı şarkıları tamamen bu arkadaş üstlenmiş bence doğru bir karar olmuş Özellikle 7. Şarkı “User Your Head” gibi orta tempolu şarkılarda bu low vokalci arkadaş vokalleri üstlenmesi güzel tercih olmuş.

Madness, Wolf Among the Sheep, Marş gibi melodik girişi ile muazzam User Your Head, Kafa sallatan Messiah albümdeki en çok döndürdüğüm şarkılar oldu. Albüm herşey güzel tek sıkıntı çok hit barındırmaması olabilir ama grup bu konuda pek kafa patlamadan pata küte giden güçlü soundlu bir albüm üzerinde yoğunlaşmış gibi geldi bana. Özellikle her şarkıda melodik harmonic soloların tadı çok güzel. Çok düz giden heyecansız şarkılarda bile bir anda giren melodik bir anda şarkıyı yukarıları taşıyor. 9 Şarkı “The Establishment” introsu ve soloları ile beni aldı götürdü diyebilirim.

Genel olarak güçlü sound seven kolay dinlebilir güzel sololu bir Death-Metal yaptıklarını söylebilirim. Ama grupta potansiyel var ve biraz daha risk alarak çok çok başarılı albümlere daha ölümcül şarkılar yapabileceklerine eminim. Genede modern soundlu bol sololu Death-Metal sevenler kaçırmasın!

7,5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu