Haberler

DARKTHRONE Yaklaşan ‘It Beckons Us All’ Albümünden ‘Black Dawn Affiliation’ Adlı Yeni Şarkısını Yayınladı

Norveçli black metal ustaları Darkthrone yeni şarkıları “Black Dawn Affiliation” için Matthew Vickerstaff tarafından hazırlanan animasyon bir video yayınladı. Parça grubun 26 Nisan’da Peaceville Records aracılığıyla yayınlanacak olan yeni albümü “It Beckons Us All “dan alınma.

Darkthrone’dan Fenriz şöyle yorumluyor: “Nocturno Culto ‘Black Dawn Affiliation’ı tasarladı ve her ne kadar yapamadığım riffleri tarif etmeye çalışırken acı içinde kıvransam da, kesinlikle 1986 dönemi yavaş KREATOR rifflerinden oluşan bir zindanın etrafında sert ve karanlık bir şekilde sallanıyoruz (‘Awakening of the Gods’ ya da ‘Flag of Hate’ 12” albümünden ‘Take Their Lives’ı düşünün).

“Şarkı doğrusal olarak kurgulanmış, bir single için cesurca ama biz genellikle bu şekilde yazıyoruz. İki uçlu bir canavar olduğu söylenebilir, aradan sonra (ister inanın ister inanmayın, kendi söylediğimiz lanetliler korosuyla dolu: ‘Aaaaaa.’) ikinci bölümün başlarında ilk duyduğumdan beri şarkıdaki en sevdiğim riff ile devam ediyor ve orada dizginler bana verildi, yıldız tozunun salonlarını ve haznelerini doğaüstü synth ve bugün hala bunu yazarken 1973’te dinlediğim ilk rock albümü olan ‘Morrison Hotel’den etkilendiğimi düşündüren bir sesle havaya uçurdum. Her zamankinden daha karanlık ve rahatsız edici sözler şimdi bu duvarları daha da sağlamlaştırıyor.”

Darkthrone’dan Nocturno Culto şunları ekliyor: “Yaptığınız müziği tarif etmek kolay değil, ama kesinlikle deneyeceğim. Çok ağır! Bu parça için her şey umduğum gibi gitti. Fenriz’in şarkının sonundaki mükemmel vokalleri ve istediğim koro gibi bazı şeyler stüdyoda ortaya çıktı. Kestirmeden gitmek yerine, Fenriz ve ben üçer vokal parçası kaydettik ve Chaka Khan’da Silje tarafından mükemmel bir şekilde mikslendi. Riffler hakkında söylenebilecek pek çok şey var ama ben şarkıları çok metodik bir yaklaşım ve mutlu rastlantıların bir kombinasyonundan yapıyorum! Ve kafamın arkasında bir yerlerde, büyük olasılıkla riffleri şekillendiren küçük ayrıntılara ilişkin kararlarımın çoğunu etkileyen bir şey var.”

“Varoluşsal bir başlık olan ‘It Beckons Us All’ ile ilgili kişisel duygularımı kelimelere dökmekte zorlanıyorum. Tek umudum başkalarının da bu başlığın içerdiği karanlığı hissedebilmesi” diyor Fenriz.

Nocturno şöyle yorumluyor: “Her zaman yaptığımız gibi canlı olarak, yani davul ve gitarla kaydettik, sonradan bir gitar daha ekledik. Bu süreçte bu albüme kesinlikle fayda sağlayan yeni bir dokunuş bulduk. Fenriz birçok şarkıda mükemmel temiz vokaller yaptı ve onun yaratıcı düşünce tarzı albümü çok iyi hale getirdi. Bu sefer bas çalışmalarını da paylaştık. Solo gitarlar gibi pek çok ekstra katman ekledik. Tam bir fikir kazanı gibiydi. Bir plug-in ya da koro synth yaması bulmak yerine ikimiz de dörder vokal parçası kaydettik. Darkthrone sürekli gelişen bir grup, bunu artık birçok kişi biliyor olmalı ve bu albüm biraz ağır türe dokunuyor. Hangi türde olduğumuz hakkında hiçbir fikrim yok ve bunu pek önemsemedim ama metal olduğundan eminim.”

“It Beckons Us All” Nisan ve Mayıs 2023’te, “Eternal Hails” ve “Astral Fortress” albümlerinde de kullanılan Oslo’daki Chaka Khan Stüdyoları’nda kaydedildi, Enormous Door’da Jack Control tarafından masteringi yapıldı ve Polonyalı sanatçı Zbigniew Bielak tarafından çizildi.

“It Beckons Us All” şarkı isimleri:

01. Howling Primitive Colonies [06:30]
02. Eon 3 [05:43]
03. Black Dawn Affiliation [06:11]
04. And In That Moment I Knew The Answer [03:17]
05. The Bird People Of Nordland [07:27]
06. The Heavy Hand [04:18]
07. The Lone Pines Of The Lost Planet [10:03]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu