HaberlerVideolar

Siriun – Psychonaut (Müzik Videosu)

Fırtınanın kaleydoskopik kalbine bakmaya cesaretiniz var mı?

Bu, Brezilyalı metalciler SIRIUN’un sesinin içinden seslenen bir soru; zanaat, hayal gücü ve deneyselliğin kaçınılmaz davetine bağlı ve grubun yeni albümü ‘Psychonaut’ta olduğundan daha cazip olmayan bir soru.

Büyük beğeni toplayan ilk albümleri ‘In Chaos We Trust’ın da kanıtladığı gibi, Rio de Janeiro’lu grup ekstrem ve progresif karışımı metalin kasırgalarını örüyor; fiziksel ve duygusal türbülanstan, çağrışımsal ima ve hayal gücünü harekete geçiren girişim kadar zevk alan bir güç. SIRIUN aynı zamanda kendilerinden ısrarla keşfetmelerini ve icatlarını zorlamalarını talep eden bir grup; bu evrim ‘Psychonaut’ta doymak bilmez bir şekilde patlak verecek.

Gitarist/vokalist/söz yazarı Alexandre Castellan tarafından 2014 yılında kurulan Siriun, modern, brutal ve progresif metali kışkırtıcı lirik ve melodik olarak yoğun bir keşif ortamında birleştirme vizyonunu hemen ortaya koydu. Basçı Hugo Machado ve ritmik tur gücü davulcu Kevin Talley’nin (Six Feet Under, Daath, Feared, Suffocation, Devil Driver, BattleCross) uzun zamandır arkadaş olduğu ‘In Chaos We Trust’, anavatanlarının çok ötesinde taze ve hevesli bir ilgi uyandırdı; ‘Psychonaut’ ile şimdi bunu talep ediyorlar.

Pandemi nedeniyle zorunlu bir ara veren SIRIUN, gitarist Djavan Fernandes ve basçı Marcos Medeiros’un yanı sıra Castellan ve grubun uzun süredir üyesi olan davulcu Braulio Drumond’un da yer aldığı yeni bir kadroyla geri döndü; yeni ve maceracı bir müzisyenlik ve icat birliği, şarkı yazımındaki olgunluk ve çığır açma tutkusu kadar yeni vizyon ve ses hayal gücünün de anahtarı.

“Psychonaut”, Carl Jung ve Carlos’un yanı sıra Castaneda, şamanizm, simya, Budizm, Taoizm ve daha fazlasından ilham alan lirik tefekkürleriyle, kahramanının samimi simyasal yolculuğunu doğrusal olmayan bir şekilde tasvir eden bir konsept albüm. Mastering’i Mark Lewis (Megadeth, Trivium, DevilDriver, The Black Dahlia Murder) tarafından yapılan bu albüm, SIRIUN’un prodüksiyonu yeni bir seviyeye taşıdığı, buluşlarının ve hayal güçlerinin çok yönlü kalbini öngörülemez ve yenilikçi bir maharetle ortaya koyduğu ve dinleyiciyi aynı derecede acımasız ve kabarcıklı bir yüzleşmeye sürüklediği bir albüm.

Fırtınanın her geçen gün dantel gibi işlediği bir dünyada, canlandırıcı bir ruh, patlayıcı bir zanaat ve kudurmuş bir hayal gücünden oluşan bir süper fırtına var ve bu fırtına SIRIUN ve ‘Psychonaut’ isimleriyle anılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu