Kritikler

Graveyard Of Souls – Infinity Equal Zero Albüm İncelemesi

Satanath Records – 2021 – İspanya 

İspanya’nın üretken gruplarından Graveyard Of Souls yedinci albümleri “Infinity Equal Zero” ile sevenleri çok bekletmeden tekrar metal sahnesinde sesini yükseltiyor. Albüm Rus menşeli firma Satanath Records etiketiyle 14 Nisan´da piyasaya çıkacak, albümde toplamda 51.36 dakika uzunluğunda 7 şarkı bulunuyor.

Doom Metal ile Death Metal´ın aynı albümde harmanlanmasını seviyorsanız bu albüm sizin için tatmin edici olacaktır. Albümün tamamına karanlık atmosfer hakim; ama bir çok şarkıda tempoyu yükselten riffler kullanılmış. Bu method albümü Funeral Doom çizgisine kaymaktan kurtarıyor. Albümün ikinci parçası “Your children will be the last” bunun için iyi bir örnek. Albümdeki gitar işçiliği oldukça iyi, fakat kullanılan tonlar gereğinden fazla parlak, bazı sound sistemlerinde kulak tırmalıyor, özellikle gitarın yanlız kaldığı bölümlerde bu durum kendini hissettiriyor. Davul ve Bass soundu gitarların gerisinde kalmış, enstrüman çalımı ve oluşturulmaya çalışılan kompozisyon bakımından uyum yeterince iyi; fakat duyumda azda olsa balans sorunu var.

Grubun kadrosu iki kişiden oluşuyor; Angel ve Raúl Weaver oldukça üretken müzisyenler, Graveyard Of Souls dışında bir çok projede yer alıyorlar, grubun son albümünde de iyi iş çıkarmışlar diyebilirim, sadece sound konusunda biraz daha iyi bir sonuç alınabilirdi. Bu albümde diğerlerine kıyasla cover-art´ta daha iyi sonuç alınmış, şu ana kadar Merch işleri ile ilgili bir ürün görmedim; ama t-shirt üzerinde güzel sonuç alınır, ilginizi çekerse Bandcamp sayfasından takibe alın. Doom Metal sevenler için farklı bir deneyim olabilir, denemenizi tavsiye ederim; ama bir başyapıt beklemeyin..

7/10

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + 5 =

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu