KritiklerÖne Çıkan

Sad – Black Metal Craft Albüm İncelemesi

Purity Through Fire – 2023 – Yunanistan

Sad, Ungod nickli kişinin sayısız projesinden sadece bir tanesi ve raw black metal çalıyor. 8. tam zamanlı albümleri Black Metal Craft, Purity Through Fire records aracılığı ile underground alemi ile paylaşıldı.

Ungod, Yunanistan’da black metal underground camiasında önemli bir isim, bir çok projede, demoda ve albümde emeği var, Metal Throne Records’un sahibi, sanırım Atina’da da müzik dükkanı var. Önemli bir şahsiyet, genel anlamda underground black metal için uğraşıyor, black/thrash/speed ve özellikle çiğ işlere imza atıyor. Hala Corpse Paint yapmaya devam edip 90’ları yaşatıyor.

Sad’in bu albümü de klasik bir black metal albümü, hatta raw black metal albümü de denebilir. Ben İsveç’li Pest havası aldım, klasik inceltilmiş tremolo rifleri, agresif çığlık vokali ve düz davulları ile klişe bir sound ama bir o kadar da etkileyici. Soğuk, ama black metal gibi black metal.

Günümüzde çiğ black metal çalan grup sayısı giderek azalıyor, bu ruh kayboluyor. Daha parıltılı, prodüksiyonlu kayıtlar, pahalı videolar, aylarca süren turneler ile bir endüstriye dönüşen black metal piyasasında eski kafa kalmayı başaran önemli işlerden biri, kapak bile çok klasik…

7,5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu