Haberler

Darkthrone “The Bird People of Nordland” İsminde Yeni Teklisini Paylaştı

Norveçli Metal Devi Darkthrone Yeni Teklisini Paylaştı

Yıllara meydan okumaya başlayan ve kült olmayı başarmış gruplardan biridir Darkthrone, grup her ne kadar başlangıç dönemi gibi bir müzik yapmıyor olsa da, son yıllarda geliştirdiği New Wave Of Black Heavy Metal akımında müzik üretmeye hız kesmeden devam ediyor.

‘It Beckons Us All’ 26 Nisan tarihinde piyasaya çıktı. Haydi gelin bakalım grup bu albüm hakkında neler paylaşmış.

Fenriz:

“Çok metal bir konu değil, üzgünüm! EIDER kuşu ve Nordland hakkında. Yıllar önce bir Norveç belgeselinde Nordland sahil halkının bu kuşla olan simbiyotik ilişkisini görmüştüm. Yuvalara göz kulak oluyorlar ve karşılığında yastık, giysi, sıcaklık vs. için kartal toplayabiliyorlardı. Yani şarkı sözleri bununla ilgili. Ama yine de, bu Ted’in şarkısı, bu yüzden müzikal olarak yorum yapmam biraz zor ama dinlediğimde ne düşündüğümü hepinize söyleyeceğim:

“İlk olarak, verse için tipik bir acımasız Ted riff’imiz var, sonra nakarat için akılda kalıcı bir riff ile şaşırtıyor VE SONRA albümün en sevdiğim kısmı geliyor; Queensryche 1984 tarzı gibi görünen nakarat sonrası riff ve bunu çalmaktan ne kadar keyif aldığımızı da duyabilirsiniz! Tam olarak olmak istediğim yer! Bu riff’i 8 dakika boyunca çalabilirdim, haha! Bu tekrar şarkı söylemeden nakaratla dönüyor ve sonra Queensryche ’84’e geri dönüyor. Sonra benim eklediğim armoni gitarıyla tekrar ilk riff, stüdyo adamımız Ole Øvstedal’ın “Corleone kısmı” dediği şey.

hızlı değil, biz bir ekstrem metal grubu değiliz, daha çok MODERAT EPIC gibi), bu da yanlış hatırlamıyorsam mellotronu da çıkardığımız daha yavaş bir heavy metal riffine karşılık geliyor.

“Sonra Ted sizi son bir bölümle bombalıyor, Tom G Warrior’un yaptığı gibi bir riff ile ilkel d-beat thrash ve Ted’e bazı cehennem gitarları koymasını da emrettim. Her neyse, o queensryche 84 riff’i için YAŞIYORUM, Ted!”

Nocturno Culto:

“Müziğimiz hakkında konuşmak gerçekten çok zor, en azından benim için. Şahsen müzik değişken bir şey ve onu parçalara ayırmaya çalışırken zorlanıyorum. Bu metal, biraz heavy/doom/black/thrash, yani şu anda Darkthrone, türleri karıştırmak A Blaze’den beri ve özellikle 2005’ten beri yaptığımız bir şey. Ve ben sadece yeni materyaller, yeni riffler ve fikirler için sabırsızlanıyorum.”

It Beckons Us All şarkı listesi

01. Howling Primitive Colonies
02. Eon 3
03. Black Dawn Affiliation
04. And In That Moment I Knew The Answer
05. The Bird People Of Nordland
06. The Heavy Hand
07. The Lone Pines Of The Lost Planet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu