Haberler

Yeni CRADLE OF FILTH Albümü 2025 Yılının ‘Mart Ayı Civarında’ Çıkacak

İngiliz ekstrem metal devi CRADLE OF FILTH’in vokalisti Dani Filth, grubun 2021 tarihli “Existence Is Futile” albümünün devamı niteliğindeki kayıtların gidişatı hakkında konuştu ve şunları söyledi.

Ed Sheeran ile [ortak] parçamızı çoktan yaptık, gerçi bu muhtemelen yeni albümün özel baskısında çıkacak, ancak bu konuda gerçekten daha fazla konuşamam, tüm yasallıklar falan.
Aslında yeni bir single çıkarmamız gerekiyor, Avustralya turnesi sırasında [Eylül 2024’te], belki biraz daha sonra… [Single] muhtemelen aynı zamanda [çıkacak], albüm ise gelecek yıl Mart ayında çıkacak.”

Şöyle devam etti: “Albüme geçtiğimiz Temmuz ayında başladık ve plak şirketimiz ‘Neden bu kadar uzun sürüyor? diye sorunca, ‘Çünkü turnedeyiz’ dedik. Albüme başladık [ve sonra] kelimenin tam anlamıyla iki aylığına turneye çıktık. Yani, evet, çok ama çok meşguldük.”

Yeni CRADLE OF FILTH materyalinin müzikal yönü sorulduğunda Dani şunları söyledi: “Son albümden bir adım ileride. Aynı prodüksiyon değerleri, aynı yapımcı, ancak her zaman farklı bir açıdan yaklaşıyoruz, bu yüzden kulağa çok farklı geliyor. Çok fazla ayrıntıya giremem çünkü ne söylersem söyleyeyim, albümdeki parçaların hakkını veremeyeceğim. Açıklaması çok zor. İçinde ‘Dusk… And Her Embrace’ vibe-bilge. Vokal olarak her şeyden biraz var. Agresif bir kayıt. Çok akılda kalıcı bir kayıt. Evet, hayranlarımızı gerçekten memnun edecek bir şey. Üzerinde çok çalıştık. Ve son albümümüz ‘Existence Is Futile’ gerçekten çok iyi karşılandı. Bu ondan bir ilerleme. Ama bana ‘Sakin ol’ dendiği için değil. Henüz albüm hakkında konuşamazsın. İçinde bu kadar çok şey olan bir şey hakkında konuşmak çok zor.”

CRADLE OF FILTH geçtiğimiz yıl Napalm Records aracılığıyla 20 yılı aşkın bir sürenin ardından ilk canlı albümü “Trouble And Their Double Lives “ı yayınladı. Albüm, 2014 ve 2019 yılları arasında grubun “Cryptoriana” dünya turnesi ve sonrasındaki tarihlerde ABD, Avrupa, Avustralya ve ötesindeki farklı performanslarda kaydedildi. Grindstone Stüdyoları’nda Scott Atkins tarafından prodüksiyonu, miksajı ve mastering’i yapılan ve kayıtları Danny B tarafından alınan çalışma, grubun diskografisini kapsayan bir dizi hayran favorisinin yanı sıra iki bonus parça ve “She Is A Fire” ve “Demon Prince Regent” adlı tamamen yeni iki şarkı içeriyor.

Photo credit: Anthony Ponce

Haber İçeriği Blabbermouth sayfasından alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu