Kritikler

Necropanther – Oblivion Jones EP İncelemesi

Bağımsız Kayıt – 2024 – Amerika Birleşik Devletleri

2023 yılı en sevdiğim albümler videomuzda kanalda konuştuğumuz Necropanther daha 1 sene geçmeden manyak bir EP ile karşımızda. Saldırgan tavizsiz ve ayı zamanda melodik olan müzik yapısı ile beni kendine aşık eden grup bu EP ‘De farklı lezzetleri de şarkıları da yedirmiş.

Hayvan gibi hızlı ve sert giren ilk şarkı “The Denver School” noluyoz lan durun demeden bir anda saksafon soloya girişmesi ve sora hayvansı blast beatlere bağlanmasından sonra tatlı bir huzur veren ve bariz doom etkisi görebildiğimiz 11 dakikalık 2 şarkı “The Transported Man” orta temposu ve yakalayıcı gitar riffleri olan bir şarkı . Ortalara doğru uzun bir rock solosu ile doom death başlarken bir anda ile tam bir rock ballad a dönüyor ve melodik akustik partisyonlar ile şarkı farklı bir boyuta geçiyor. Gerçektede “The Transported Man” şarkısı harika bir atmosfer sahip. 3 şarkı “First Friday” klasik Necropanther gibi giderken 02:38 ‘de giren saksafon solo ile direk sizi 90’lara ışınlıyor. Adeta Dünyanın yoğunluğundan sorumluluğundan uzak evde Game boy oynadığım günlere gittim geldim . Son şarkı “Thrash Till Death” isminde anlaşılacağı gibi bir thrash şarkısı güzel bir şarkı ama açıkçası diğer 3 şarkı kadar etkileyici bulmadım ama güzel bir kapanış şarkısı diyebilirim.

Sonuç olarak Oblivion Jones alışılmadık, deneysel, ve sağlam bir EP olmuş grubun bağımsız bir grup olması da cidden şaşırtıcı , bir önceki albümlerine doymasıysanız gideri var.
7,5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu