Blog

En Çok İzlenen Extreme Metal Videoları

Extreminal.com ‘un yazılar bölümünü yeni açtık, aslında bizi yıllardır takip eden takipçilerimiz için oldukça yeni bir içerik olacak. Fakat yıl 2020 ve biz artık maalesef internet dünyasının güncellemelerini sitemize yansıtmak durumundayız. Bu içerik tamamiyle youtube üzerinde yaptığımız ufak bir arama sonucu ortaya çıkan verileri ortaya koyuyor. Yüzde yüz doğru diyemeyebiliriz. Arama anahtar kelimemiz ise  ‘extreme metal music videos’  ve çıkan sonuçlar sizlerle… Bu etikete göre kimler en çok izlenmiş, şaşırdıklarınız  veya itirazlarınz varsa bizlere yorum ile bildirebilirsiniz !

Öncelikle bu etiket ile bize gelen sonuçlar arasında parodi videolada var. Bunlarıda maalesef listeye ekliyoruz ,sebebi siz ve sizin gibi kullanıcılar youtube da bunları aramış ve sonuçlara neden olmuş olması 🙂 , utanmayın! Hepiniz parodi videoları izliyorsunuz ! Biliyoruz!

Aslında bu sonuçları paylaşırken 100.000 gösterim ve üzerini ele almak istedim. Ve 100.000 gösterime en yakın olarak  paylaşacağımız ilk grup UNLEASHED ! Grubun 13. stüdyo albümü olan ”The Hunt For  A White Christ” tan ,aynı isimli parçaya çektikleri lirik klip 22.01.2020 tarihinde bu yazıyı hazırlayana kadar tam 98:562 görüntülenme almıştı!

Sıradaki grubumuz ise kimsenin tahmin edemeyeceği bir ülke olan Ekvator’dan. Thrash Metal çalan  Extreme Attack’ın  ‘Thrash Metal’ klibi. 30 Mart 2013 yılında yüklenen bu klip şu ana kadar 106.284 izlenme alarak listemize girdi!

Sıradaki grubumuz ise İsveç’ten Melodic Death&Thrash Metal grubu ‘The Resistance’, Göteburg’lu grubumuz 2013 yılında çıkardıkları ‘Scars’ isimli albümden ‘Clearing the Slate’ isimli parçalarına çekmiş oldukları video klip ile listemize girdiler. Grup Metal Archives kayıtlarına göre şu an aktif değil. Fakat ‘The Resistance’ grubunun bu klibi 120.243 kere izlenmiş.

Sıradaki videomuz ise ,daha bilinir bir grup olan Amerika’lı Thrash Metal efsanelerinden EXODUS . Grup bu videonun eklenme tarihini gizli tutmuş. Fakat albümleri olan ‘Shovel Headed Kill Machine’  4 Ekim 2005’te çıkmıştı.  Klipte o civarlarda ya da 2006 başında yayınlanmış olmalı. Bu albümden listemize giren video klip ise ‘Now Thy Death Day Come’ 2005 yılında youtube yoktu , youtube a ne zaman eklendiği konusunda bir fikrimiz yok,ama ortalama minumum 10 sene olarak yorumlayabiliriz, çünkü ilk yorum 10 yıl önce yapılmış. Grubun bu klibi  124,994 kere izlenmiş.

Yazıyı okuyanların şöyle söylendiğini duyar gibiyim… Eeee bu nasıl Extreminal. Alın size ilk Extreme içeriğimiz. Grubumuz Haemorrahage. İspanyol goregrind devleri, listemize ”Traumageddon” ile giriverdi.  5 Temmuz 2011 tarihinde Youtube’ye eklenen bu video klip şu ana kadar  126,203 kere izlenerek listemizdeki yerini aldı.

Sırada yine bir başka Extreme Metal grubumuz var ,Grindcore/Death Metal çalan grubumuzun ismi ise ‘Pig Destroyer’. Grubun 2001 yılında çıkmış olan ‘Prowler in the Yard ‘ isimli albümünden  ”Piss Angel” klibi ile listemize giriş yaptılar. Youtube a eklenme tarihi belirtilmemiş. Fakat ortalama 9 yıl önce olduğu düşünülüyor. Bu klibin izlenme sayısı ise 129,184

Evet listemize biraz daha meşhur bir grup ile devam ediyoruz. Bu sefer ki grubumuzun ismi Norveç’in ünlü gruplarından ‘Satyricon‘,grubun 2017 yılında çıkarmış olduğu ”Deep Calleth Upon Deep” isimli albümlerinden ”To  Your Brethren In The Dark”  tam 136,590 kere izlenmiş.

Evet bu etiketimizde sanırım en çok izlenen gruplardan biri de ”Pig Destroyer”,listemize ikinci video klipleri ile yine girmeyi başardılar.  Bu sefer 2004 yılında çıkardıkları ” Terrifyer” ‘den ”Gravedancer ”sizlerle.  Tam 153,310 izlenme alan klip listemize Pig Destroyer‘i ikinci kere sokmayı başardı.

Sıradaki grubumuz ise ülkemizde de sahne almış olan İsveç’li Death Metal grubu Bloodbath. Grubun 2014 yılı çıkışlı ”Grand Morbid Funeral” isimli albümlerinden ”Church of Vastitas” listemize giriş yapıyor. Bu klibin izlenmesi ise 308,551!

Evet yavaş yavaş sona doğru geliyoruz. Gruplar daha da bilinirleşmeye başlıyor. Sıradaki grubumuz Finlandiya’dan. Melodic Death Metal grubu Wolfheart. Grubun 2018 yılında çıkarmış olduğu ”Consellation of the Black Light” isimli albümden ”Breakwater” parçasına çektikleri video klip tam 480,699 kere izlenerek listemize giriş yapmış oldu.

Listemize yine Extreme Metal içerisine sokabileceğimiz bir grup olan Amerikan Deathcore-Death Metal grubu Carnifex’in  2016 çıkışlı ”Slowdeath” albümünden aynı ismi taşıyan parçaya çektikleri video ile birlikteyiz. Bu video çıtayı biraz daha yukarıya çekip tam 658,549 kere izlenerek listemize dahil oluyor.

Sıradaki parça ise resmi bir klip değil, başka bir kullanıcı tarafından youtube eklenmiş fakat izlenme sayısı bir çok grubu geride bıraktığı için listeye ekledim. Grup İran’lı  Death Metal grubu Arsames ”Immortal Identity” isimli tek albümlerinden ”Homo Sapiens” isimli parçalarına çektikleri video Barzah isimli bir kullanıcı tarafından youtube kanalına eklenmiş fakat tam tamına 708,363 kere izlenmiş.

Bu listeye ülkemizden bir grup girse girse o çok meşhurlardan girer sanıyordunuz değil mi ? Belki de o çok meşhur gruplardan daha fazla izlenerek bu listeye giren Antalya’lı groove/melodic death metal grubu Axxen Conners ”Creator Became Absolute” isimli parçalarıyla bu yazıdaki yerini aldı. Şu ana kadar tam 929,354 kere izlenmişler.  Sizde izleyin…. Ayrıca bu klibi bir çok başka kanalda da çok iyi izlenme rakamlarına ulaştığını belirtmek isterim yani bence çok rahat 1 milyonu geçtiğine eminim.

Artık milyon izlenmeyi aşan gruplara ulaştık. Hiç bilmediğiniz grupların milyon izlenmeyi aştığına şaşıracak mısınız ? Yoksa bunlar gerçekten çok iyi bir sosyal medya çalışması mı yaptı,bilemeyiz. Sıradaki grup Fransa’dan  thrash&death metal çalan Death  Decline. Grubun  2018 çıkışlı ikinci albümleri olan ” The Thousand Faces of Lies” tan ”Useless Sacrifice” ye çekmiş oldukları klip tam olarak 1,131,556 kere izlenmiş.  Ne diyelim umarım gruba faydası olmuştur bu oranın!

Ve yine Pig Destroyer! Bu grup klipleri izletme konusunda oldukça başarılı sanırım.  2007 çıkışlı albümleri olan ‘Phantom Limb‘ ‘den ”Loathsome” isimli parçaya çektikleri video  tam tamına 1,140,113 kere izlenmiş!

9 Temmuz 2012 tarihine dönüyoruz ve Napalm Death‘in ”The Wolf I Feed” isimli videosuna çektiği klibin rakamlarını kontrol ediyoruz. Napalm Death ‘i de bilmiyor olamazsınız herhalde değil mi ?  Grubun bu klibi tam tamına 1,404,681 izlenme almış!

Listemiz sona doğru yaklaşıyor. Videoyu youtube ye ekledikleri tarih 27 Kasım 2012.  ”At The Gate of Sethu” albümü piyasaya çıkalı henüz bir kaç ay olmuş. Albümü dinleyenleri derin etkilerde bırakan hatta çoğu grubun lirik performansını etkileyen NILE ,bu video ile hepimizi yakalamıştı. Videoları ise youtube kanalında tam tamına 2,508,075 kere izlenmiş!

Aslında kariyerlerine melodic black/death metal yaparak başlayan ama sonlara doğru daha modern melodik ve endüstriel etkilerle kariyerlerine devam eden Almanya’lı Varg grubunun ”Achtung” isimli video klibi tam tamına 3,511,833 kere izlenmiş!

Evet aslında youtube arama motorunun çok iyi çalışmaması sebebiyle bir kaç grubu kaçırmış olabileceğimi düşünerek manuel arama yaparak MARDUK gibi bir devi listeme dahil ettim. Marduk ”Souls of Belial” isimli videosu ile tam tamına 3,923,218 kişiye ulaşmayı başarmış.

2007 yılına geri dönüyor ve sizleri Amerika’ya götürüyoruz, Death-Grind/Brutal Death Metal‘in dev ismi Dying Fetus‘un çıkarmış olduğu ”War of Attrition” isimli albümlerinden listeye giren videomuz ise ”Homicidal Retribution” oldu! Bu video ise tam tamına 4,820,221 kere izlenmiş!

Geçen yıl ülkemizde de çalan ve kişisel olarak çok fazla takip edip sevmediğim bir grup var sırada, BEHEMOTH, grubun ”Bartzabel” isimli videosu tam tamına 5,815,683 kere izlenmiş. Grubun diğer klipleride ortalama bu izlenmelere yakın sonuçlar almış.

Sırayı hiç duyduğunuzu düşümediğim ve benimde ilk kez gördüğüm Alman thrash/groove metal grubu Bloodspot alıyor. Grubun 2013 yılında çıkardığı ”By the Horns” isimli albümlerinden ”Volcanos” adını taşıyan videosu tam tamına 6,607,462 kere izlenmiş.  Grup bu albümden sonra bir albüm daha yayınlamış fakat 4 senedir herhangi bir şey yayınlayamamış.

İtalyan senfoik/melodic/teknik  death metal grubu Fleshgod Apocalypse listemize giriş yapıyor, grubun ”Agony” isimli albümlerinden ”The Violation” isimli klipleri tam tamına 7,513,411 kere izlenmiş.

Çıta yükseliyor ve gruplar baya popülerleşiyor..Fakat arada hiç duymadığınız bazı grupların inanılmaz rakamlara ulaştığını göreceksiniz. Fakat bu onlardan değil.. Extreme Metal / Black Metal! grubu Dimmu Borgir ‘in ilk çıktığında benim bir çok arkadaşım ile aramı bozan meşhur klibi! Tabii klip youtube kanalına 10 yıl önce yüklenmiş. Fakat albümün çıkış tarihi 2003. Grubun o dönemde patlama yaptığı ve belkide senfonik/teknolojik black metal gibi bir akımın öncülerinden olduğu ”Death Cult Armageddon” isimli albümünden yayınladıkları meşhur mu meşhur klibi ” Progenies Of The Great Apocalypse” klibi…10 senelik zarfta tamı tamına 7,909,829 kere izlenmiş. Fakat eminim bu sayıdan çok daha fazla izlenmiştir.

Listemizin sonlarına yaklaşırken biraz işler kızışıyor, büyük gruplar bir birlerine yakın sayılarla karşımızdalar şimdi ise Satyricon’dan ”King” parçası bizlerle. Eminiz gittiğiniz rock barlarda illa bir kere duymuşsunuzdur bu parçayı veya klibini görmüşsünüzdür. Evet sizde o şanslı  8,003, 044 ‘den birisiniz!

Kreator’u çoğumuz seviyor ve bir çok kere canlı izledik. Eminim Türkiye’de en çok fan kitlesi olan gruplardan biridir. Son yıllarda sevenleri çok tatmin etmesede yine de hit şarkılar yapmayı biliyorlar. ”Satan Is Real” videosu bunlardan biri. Tam tamına 8,075,129 kere izlenmiş. Bunlardan biri de sensin ,buna eminim!

Listede sona geldik ,zirveden önce son dönemde popüleritesini kaybetmeye başlayan ama bir dönemin efsane gruplarından Cannibal Corpse’dan ” Evisceration Plague” isimli videosu var. Bu video tamı tamına 10,212,616 kere izlenmiş !

Listemizin zirvesinde Dimmu Borgir  var, sevmediğim bir grup, 20 senedir bir türlü sevemedim bu abileri. Fakat ben sevmiyorum diye kötü olduğu anlamına gelmiyor. Dimmu Borgir’in ”The Sacrilegious Scours” videosu tam tamına 17,382,247 kere izlenmiş.

Evet listemizin 1 numarası ,sansasyon adamı ,şovmen , metal piyasasının en çok konuşulan adamlarından biri olan kişi Abbath ‘ın içinde bulunduğu onu Abbath yapan Immortal grubuna ait!  Immortal’ın ”All Shall Fall” isimli klibi tam tamına 21,587,844 kere izlenmiş. Yorum sizlerin !

Listeyi bitirirken sonuna kadar okumuş ve izlemiş kişilere ufak bir not paylaşmak istiyorum. Bu listeyi oluştururken sadece arama sonuçlarına ”extreme metal videos” yazarak ulaştığım gruplara yer vermeye özen gösterdim. Fakat ben bir videoyu açtığımda önerilen videolardaki rakamsal olarak seçtiklerimden yüksek ya da yakın olan gruplarıda seçerek genişlettim!  Fakat tarz olarak genellikle sitemize uyabilecek grupları seçmeye çalıştım. Yoksa metal diye geçen çok fazla grup ve çok fazla hit var!

Umarım keyifli bir içerik suna bilmişimdir. Bunun gibi şeyler yazmaya çalışacağım. Takip edin !

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu