Kritikler

Wharflurch – Shitslime Ep İncelemesi

Bu türün adını son derece iyi yansıtan Floridalı ölüm metal dörtlüsü olan Wharflurch ve onların EP’si Shitslime ile karşınızdayız

Bağımsız Kayıt (Cd Versionu Personal Records)  – 2020 – Amerika Birleşik Devletleri 

Selam millet. Yine pislik bir işle karşınızdayım. Stoner Death Metal ‘de diyebileceğimiz ama aslında çürük, soğuk, pislik bir tür ve bu türün adını son derece iyi yansıtan Floridalı ölüm metal dörtlüsü olan Wharflurch ve onların EP’si Shitslime için taktım kulaklığı bir kez daha..

Taktım takmasına ama yine beni içine deliler gibi çeken bir bataklıkta kalmış gibiyim. 15 dakika boyunca o bataklığın içinde boğuşmaktan, kirlenmekten hiç  pişman olmadım. Grubun ana etkileşim kaynağı erken dönem Autopsy ve Obituary ama Slayer’a dokunmadan da geçmiyorlar. Saygı ve hürmetlerini sunuyorlar.

Açılış parçası olan “Sealing the Bore” o çamur deryası içerisinde öfke nöbeti geçirmeme sebep oldu. Yer yer Slayer etkileşimli olan parça doom/death metalinin o süründürücü yüzünü suratımıza suratımıza vuruyor, derinliklere doğru sizi adeta içeriye çekiyor. Oldukça ürpertici ve ezici John Mamo’nun vokali kozmik death metal yaparcasına etkili ve o kadar iyi kükrüyor ki , sanki yüreğinizde hissediyorsunuz. “Plinth ov Bone”da kullanılan synthesizer’ı duyup şarkının tamamını sindirdiğinizde Mamo’nun vokal kullanım şekli hakkında ne demek istediğimi anlayacaksınız. Şarkının karanlık havası o kadar güçlü ki o düşük tempoda bile şarkının içerisinde kalabiliyorsunuz.

“Obscured In Ichor” diğer şarkılara nazaran daha hızlı bir tempoya sahip bir şarkı. Hızlı fakat o karanlık hava hiçbir şekilde kaybolmuyor. Şarkının sonlarına doğru giren gitar solusu şarkıya daha da hayat vermiş. Son şarkı olan “Intergalactic Death Spectrum Vortex” başlangıcında ki o kıyamet introsu doomy yapıyı bozmadan devam ettiriyor. Bu şarkıda bassları daha iyi duyuyoruz. Slayer vari etkileşimler bu şarkıda da yer yer kendisini gösteriyor

“Shitslime” güzel bir ölüm metal Ep’si. Temeline geleneksel ölüm metalini alan, doom etkileşimli sağlam temeller üzerine kurulmuş oldukça güçlü bir sound elde etmişler. İleri de WHARFLURCH’ın adını daha çok duyarız gibi geliyor.

9/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu