Kritikler

SCYTHIAN ”Hubris in Exelsis”

Hells HeadBangers – 2015 – İngiltere

İngiliz grubun yeni albümü HH’den çıkınca grup sanırım tarzlarını tamamiyle değiştirme eğilimine gitmiş gibi gözüküyor,eski kayıtlarını kontrol ettiğimde melodik death &thrash tarzı olduklarını görüyorum ama Hubris In Excelsis ile oldukça kaliteli bir black metal albümüne imza attıklarını belirtecek olursak,büyük bir değişim olduğunu iletmemiz yanlış bir yönelim olmayacak…

Scythian gerçekten dolu dolu bir albüme imzasını atmış gözüküyor. Genel yapı olarak kaliteli rifler ile harmoni edilmiş kaotik yapı kulaklarımızda çınlamaya başlıyor. Albümde genel atmosfer İsveç black metal’i etkilerini hissetiriyor. Blast beatler bol miktarda kullanılmış,kayıt kalitesi,prodüksüyonu üst seviyede,kısacası herşey o kadar yerli yerinde ki ,eksi bir şeye rastlamamız mümkün gözükmüyor. Riflerdeki karmaşık yapı sizi dinlerken içine çekebiliyor.

46 dakikalık oldukça ağır bir albüm ile karşı karşıyasınız,grubun 2. tam zamanlı albümü olan Hubris in Excelsis müzik marketlerdeki yerini Ağustos ayında aldı. Bence teknik alt yapılı black/death metal sizin tercihinizse Scythian grubunu kesinlikle arşivlerinize eklemelisiniz.

8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
  • Aeon
Başa dön tuşu