Kritikler

ARTERY ERUPTION ”Driving My Fist Through Her Chest”

Sevared Records – 2009 – ABD

Bu kritiğimde “Artery Eruption” grubunun “Driving My Fist Through Her Chest” albümünü ele alacağım.

Grup Slam Brutal Death Metal yapmakta. Davullar genelde çok yavaş tempo çift kros ve trampete aşırı yavaş blastlar söz konusu. Çok yavaş tempo slam death metal yapmaya uğraşmışlar. Gitarlar genel olarak breakdown denilen işleri icra ediyor. Gitar tonları aşırı boğuk bir sese sahip. Genel olarak groove tipte riffler denilebilir.

Vokalciler inhale pig ve inhale guttural denilen işi icra ediyor. Şahsen inhale vokalleri sevmem. Fakat sevenede saygı duyarım. Fakat amcalar inhale vokalin mantığını pek iyi kavrayamamışlar. Çok gereksiz bir şekilde ve yanlış yapıyorlar.

Söz konsepti Gore, Sex, Perversion gibi konular. Lakin inhale vokalde söz okumak gibi bir durum vokalin yapısından dolayı imkansız olduğu için sadece konsept olarak kalıyor o sözler.

Albüm kapağının çizeri kim bilmiyorum. Derisi yüzülmüş bir cesert çizilmiş. Baya gore bir kapak olmuş.

Kayıt konusuna gelince gayet berbat ve kötü bir kayıda sahip. Ne gitar tam belli oluyor ne vokal tam belli oluyor. hiç bir şey net değil. Gayet belirsiz bir kayda sahip. Kayıttan dolayı akla demo mu acaba sorusu gelebilir. Fakat demo falan değil düpedüz albüm ve kayıtlar iyi değil.

kayıt,inhale vokaller,müzik,sözde söz konsepti,albüm kapağı göz önüne alındığında 10 üzerinden 3’ü hak ederler diyorum.

3/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 31 = 40

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu