Kritikler

CULT OF ENDTIME ”In Charnel Lights”

Svart Records – 2015 – Finlandiya

Eski Kafa Karanlık Death/Doom Metal çalan Cult of Endtime, In Charnel Lights isimli albümleri ile piyasaya ilk adımlarını atıyor. Grup elemanları daha önce Discard isimli bir grup kurmuş olsalarda devam ettirememişler.

Aslında sound olarak başarılı,çiğ ve tok bir sound hakim ama bir şey eksik gibi geliyor. Finlandiya’lılardan old school death metal duymaya çok alışkın değilim. Doom öğeleride yok değil, Asphyx ,Grave, Sinister gibi grupların tınılarına rastlıyorum. Ben bu tarzı çok beğenyiorum,groovy rifler,keskin davullar,hırçın vokaller… Bazı gruplar gibi zombi,ne bilm iç organ saçmalıklarına girmiyorlar. Şarkı sözlerini inceleyemedim ama şarkı isimlerinden kosmik ,uzay ve ölümcül hikayeleri anlattıklarını düşünerek yorumluyorum. Distortionlu bass gitar gerçekten bu tarza müthiş yakışıyor ve derinlik katıyor,vokallerde scream/brutal arası ve yer yer uzatarak yaptığı içe çekim tarzı oldukça hoşuma gitti.

Grubun genel yapısı biraz fazla klasik ,çok fazla orjinallik bulunmuyor,son yıllarda bildiğiniz gibi bu tür gruplar nereye elinizi atsanız çarpıyor.Kötü mü değil,gaz ve enerjik parçalar seyirciyi dinamik tutuyor. Kesinlikle melodik,atmosferik ve progresif boklardan çok ama çok daha iyi…

Forever Old School!!!

8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu