Kritikler

Perennial Isolation – Portraits Albüm İncelemesi

Perennial Isolation 2012’den bu yana İspanyanın kesinlikle başarılı temsilcilerinden biri. Albüm 26 Mart´ta Non Serviam Records etiketiyle piyasaya çıktı.

Non Serviam Records – 2021 – İspanya

Son haftalarda bir çok İspanyol grubuna kritikler bölümünde yer verdik, corona sürecinde İspanya piyasasının üretkenliğini takdir ediyorum. Genelde Death ve Doom Metal gruplarıyla ön planda olan ülke underground piyasası Atmospheric Black Metal denildiğinde akla gelen ilk ülkelerden olmasa da , Perennial Isolation 2012’den bu yana İspanyanın kesinlikle başarılı temsilcilerinden biri. Albüm 26 Mart´ta Non Serviam Records etiketiyle piyasaya çıktı. Bir intro ile birlikte albümde toplamda dokuz parça var ve 48.33 dakika uzunluğunda.

Perennial Isolation “Portraits” albümüyle kariyerlerinin zirvesine ulaştılar kesinlikle, albümde soğuğun ve kış döngüsünün insan zihninde ki bütün yansımaları, ruh haline etkisi, insanın doğa ile bağı ve bütün bu etkenlerin oluşturgu atmosferin hayata etkisini bize sunuyor. Parçalarda duyduğumuz doğa ses efektlerinin yanında, ustaca hazırlanmış gitar kompozisyonlarından enstrüman tonlamalarına, cover-art´tan vokalin tarz ile uyumlu harika tekniğine kadar bir çok ayrıntı kaliteli işçilik ile bir araya getirilmiş. Gitarlarda Post Black Metal gruplarının performansından da alışık olduğumuz, hızlı tremolo dokunuşları, sürpriz riff geçişleri ve bu dokunuşlarla harika uyumlu dinamik davullar, albümün kalitesini yükselten ve türevlerine göre bir adım daha öne çıkaran kaliteli ayrıntılar.

“Autumn Legacy Underlying The Cold’s Caress” ve “Unceasing Sorrows From The Vastness’ scion” albümden aklıma gelen ilk örnekler. Albüm boyunca vokalistin ortaya koyduğu performansta ayrıca öne çıkan unsurlardan biri. Grup İspanya çıkışlı diye kesinlikle ön yargı yapmayın. Kış mevsimini her ne kadar geride bırakmış olsakta, hayatı felç eden bütün aksiliklerle mücadele ile geçen bu günlerde “Portraits” albümü ruh sağlığınızı balanslamak konusunda size yardımcı olacaktır. Black Metal sevenlere tavsiye edilir.

8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu