Haberler

Anthrax’tan Charlie Benante : B*k Gibi Soundlu Grupların Açılış Grubumuz Olmasını İstemiyoruz

ANTHRAX davulcusu Charlie Benante, "Tour Talk" un 12. bölümünde, açılış gruplarına saygılı davranmanın önemi hakkında konuştu.

“Bence müzik piyasasında bir şekilde girmiş olan gruplar bu işten para kazanabileceklerini düşünüyorlar, bu öyle ya da böyle ve sonra bir grupla tura çıkıyorlar ve sonra bu grup onların her ihtiyacını karşılamıyor. Bazen turda şöyle oluyor: Biz bir çok grupla birlikte turneye çıktık, ama kahretsin ki ,çoğu zaman malzemelerimiz konser başlamadan 5 dakika önce sahnede oluyor. Yani, temelde sizin ses kontrolünüzü yapmanız gerekiyor, sonra acele bir şekilde şarkıya bakılıyor ,sounduz iyi deniliyor . Ama sonra “Aman Tanrım, soundunuz bok gibi” diyen insanlarla karşılaşıyorsunuz. Çoğu zaman ön gruplara yeteri kadar vakit ayırılmadığı için bok gibi ses ile çıkıyorlar. Her şey gecikiyor, biz gruplara çok daha iyi sound elde etmeleri için gerekli imkan ve zamanı tanıyacağız, çünkü onların bok gibi soundla çıkmalarını istemiyoruz. Sonuçta insanlar bizi izlemeye geldiği gibi açılış gruplarını da izliyor ve para veriyor, sound bok gibi geliyorsa bu seyircide iyi bir algı yaratmıyor.”

“Benante, müzik endüstrisine girmek isteyen gelecek vaat eden hard rock ve heavy metal gruplarına da bir tavsiye verdi. “Bir tur otobüsü veya bunun gibi bir ekip ile yola çıkmayı deneyin. Tur bittiğinde, grubun içerisinde hangi arkadaşın başarılı olmuş ya da olamamış buna dayanamamış çok iyi göreceksin, biz yıllarca bunu deneyimledik ve gördük”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu