Kritikler

Antipathic – Covered With Rust

Bağımsız Yayın – 2020 – Uluslararası Grup 

2017 yılında kurulmuş olan Antipathic, 2019 yılında yayımladıkları  uzun çalar albümleri ‘’Humanimals’’ devamı niteliğindeki olan   4 şarkılık Ep çalışmaları Covered with Rust ile karşımızdalar.

2 cover (Cannibal Corpse  & Obituary ) 2 tane besteden oluşan Ep süresi yaklaşık 14 dk.  Albüm kapağına bakınca bu ne kadar Cannibal Corpse –Butchered at Birth lan ! dedim ama aslında grup bunu bilerek yapmış efsane albümün kapak çalışmasını örnek alarak onu biraz bio-mekanik bakış açısı ile yorumlamış. Grubun logosunu görünce klasik Slam gruplarından biri sandım fakat aslında grup hem death metal hem biraz slam hem biraz da brutal death metal kulvarlarında gezen bir müzik yapıyor diyebiliriz.

Bir önceki çalışmalarına nazaran  2 beste çalışması süreleri uzun ve açıkcası açılış şarkısı  Inexorable Hierarchy bir çok riff geçişlere –çeşitliliğine rağmen sizi içine alamayan zayıf bir açılış şarkısı olmuş diyebiliriz. İkinci şarkı Reautonomous onun tam aksine daha akılda kalıcı bir ana riff üzerine yazılmış vokaller  low growl yanına scream yell vokallerde aralara serpiştirilmiş  ve şarkıyı biraz daha yakalayıcı yapmış diyebiliriz. Diğer 2  şarkılar ise coverlardan oluşmakta . Cannibal Corpse – Covered  with sores coverı gayet güzel olmuş diyebiliriz.

Özetle grup bu çalışmada önceki çalışmalarına göre farklı bir şeyler denedikleri çalışma olmuş.

Albüm kapağı benden olumlu not alsada albümü fikir ve beste anlamında çok beğendiğimi söyleyemem. Grup ile bu Ep ile değil de bir önceki çalışması ile tanışmanızı tavsiye ederim.

Ep’nin Yazar Notu : 
6,5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu