Kritikler

UNLEASHED ” Dawn of the Nine”

Nuclear Blast – 2015 – İsveç

İsveç death metali veteranları 2012’de çıkardıkları Odalheim’dan 3 sene sonra Dawn of the nine ile tekrar yüzümüzü güldürüyor. Kapak çizimi yayınlandığı günden itibaren sabırsızlıkla beklediğim bir albümdü dawn of the nine. Sonrasında where is your god now? isimli şarkıyı bizimle paylaşarak boşa beklemediğimizin sinyallerini verdi Unleashed.

Odalheim ile aynı yolda olmayan bir albümle karşı karşıyayız. İlk dikkatimi çeken ise daha orta tempo şarkıların albümde barınıyor olması. Black metal vari riffler yerini daha death metale bırakmış albümde. Prodüksiyon olarak ise Odalheim’dan aşağı kalmamış. Artık Unleashed klasiği olan gitar soloları yine mest ediyor. Hızlı rifflerle gaza gelip kendinden geçerken daha yavaş şarkılardaki epik hava savaşın ortasında kaldığınızı hissettiriyor.

Lirikal açıdan ise tam bir İskandinav savaş albümü. Yeni bir gün yükselecek diye başlayan albüm ölmek için geldiler, midgard’ın koruyucuları, tanrın şimdi nerede diye devam ediyor. Kiliselerin yandığı yer ve bin gölün olduğu diyardan bahsedip Thor’un oğlunu sevgi ile karşılıyor.

Besteler, kayıt, kapak çalışması kısacası her şeyi ile takdiri hakeden bu albümü İsveç death metaline ilgi göstermiş herkese tavsiye ederim.

8.5/10

Caragdur Photography

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu