Kritikler

LUXÚRIA DE LILLITH ”Sucumbidos pela Carne”

Impaled Records – 2009 – Brezilya

Brezilyalı Melodik Black Metal grubu Luxúria de Lillith son albümü Sucumbidos pela Carne’yi Impaled Records’tan piyasaya sürdü. Albüm 2009’a aittir fakat kokusu henüz yayılıyor. Luxúria de Lillith eski Cradle Of Filth tarzı müzik yapıyor. Klavye çok önplanda değil ama gene de hissedilir derecede var. Yalnız bu sene yeni moda oldu bir çok klavyeli grup klavyecilerini üye olarak göstermiyor bunda sanırım son yıllarda yükselen true metal / oldschool metal / klavyeli grup kakadır akımlarının da etkisi var.

Bu grubun en büyük yanlışı davulcularının çok iyi İngilizcesi olmasına rağmen Myspace sayfalarının tamamının Portekizce hazırlanmış olması ve işin ilginç yanı sözlerde Portekizce. Yani grup dışarı açılma imkanı varken kendini içeri hapsediyor sorunun ne olduğunu tam olarak bilemiyorum.

Albüm kapağı mitolojide geçen bir karakterin dijital manipüle edilmiş halinden oluşmakta ve yeşil tonlarda. Albümün brezilyadaki dağıtımını Dying müzik üstlenmiş.

Gelelim albüme.Albümün giriş şarkısı olan A testemunha do Mal benim favori şarkım oldu. Çok kolay bir melodisi var ve davul vokalle çok uyumlu gidiyor. Vokal şarkının ve albümün ilk noktalarından itibaren tıpkı eski albümlerde de olduğu gibi Dani Filth e benzerliği ile öne çıkıyor bunu özelliklemi yapıyor bilemiyorum 🙂 Albümün iyi parçalarından biri de Nasciturus bol bol extreme sololar mevcut. Ayrıca Remorsos da çok lezzetli bir şarkı. Grubun enstrüman hakimiyeti çok yüksek. Davullar kaliteli gitarlar süratli riffler kayıt son derece iyi. Albümdeki tüm şarkılar süratli ve melodik. Duygusallık yok sürat ve lezzet var. Kesinlikle dinlenilesi albüm derim .

8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu