Kritikler

SERPENTOR ”Privación Ilegítima De La Libertad”

Icarus Music – 2009 – Arjantin

Arjantinli Heavy-Thrash Metal grubu Serpentor’u yeni tanıyanlardanım,geçmişi hakkında ufak bir araştırma yaptım ,1999 yılında Buenos Aires te kurulmuş bu uzun isimli albüm grubun 4 üncü albümü oluyor.2003 yılında Metallica’nın Arjantinli gruplar tarafından yapılan Tribute albümünde “Battery” isimli coverlarıyla yeralmışlar..

Günümüzde gerek internet gerekse müzik teknolojisinin doğru orantıda ilerlemesiyle dünyanın dörtbir yanından müzik grupları kendilerini daha kolay tanıtır hale geldi,Serpentor ‘da bunlardan biri,grubu kabaca Testament-Souls of Black albümü havasında diyebilirim,yer yer extreme davul atakları ,güzel sololar,yerli yerinde bir vokal,başarılı bir kayıt ile sunulmuş leziz bir albüm bizlerle buluştu.

Intro dahil 10 parça ve 5 tanede stüdyo kayıtlarından çekilmiş videoları cdlerinde mevcut,güzel bir multimedia oluşturmuş,albümün lokal olarak düşünüldüğü kanısındayım zira tüm parçalar ispanyolca yazılmış.Ne dediklerini anlamasakta müzik olarak çok başarılı buluyorum. Controlando La Nación isimli parça gayet başarılı,eğer google translate bizi yanıltmazsa bu parçanın devleti kontrol etmek manasında yazıldığını anlayabiliyoruz.

Genelde sosyal sorunlar,politika ,ölüm gibi temalara deyinilmiş bu albümde,kalıntılar arasından bir bayan figüru zincirleri kırmaya çalışıyor,albüm kapak temasıda bu,özgürlükçü bir düşünceye sahip olduklarını anlayabiliyoruz.

8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu