Kritikler

SADIZTIK IMPALER ”Sadiztik Syonan To Supremacy”

Ketzer Records-2005- Singapur

Singapurlu grup S.I o ülkeden dinlediğim ilk grup,o nedenle o ülkenin gruplarının genel olarak hangi tarza daha yakın müzik yaptıkları hakkında çok fazla bir bilgiye sahip değilim. S.I gerçekten gaddar denilebilecek bir tarza sahip, raw ve speed black metal, gerçekten 7 parçalık bu albümde hız bir an olsun kesilmiyor..

Satanizmi temel alan grup, parçalarda da acımasız lirikler ile süslemiş, albümde agresyon bir an olsun düşmüyor, tamamen gaz denilebilecek nitelikte parçalara sahipler, bu tarz ile ilgilenmeyenler için bilindik gruplardan örnek verecek olrusak Dark Funeral ve Marduk’un 99 sonrası albümleri havasını veriyor. Gitarlar hep aynı gitmiyor, hafif melodik alt yapı, teknik davullar ve hız… Grubu kısaca böyle özetleyebilirim.

Asya piyasası günden güne güçleniyor, hala bazı insanlar Asyanın en büyük grubu olarak kendilerini tanıtsalar da S.I ve benzer grupları dinlemedikleri apaçık ortada, grubun albümünü Alman Ketzer Records ve Twilight Productions 2000 adet sınırlı sayıda basmışlar. Kapak klasik, iç tasarımda bir o kadar klasik, “Black Fucking Metal” parçası Venom’un parçasının değiştirilmiş versiyonu olarak albümde yer almış.

Albümde en beğendiğim parçalar “Black Fucking Metal, Warrior of Satan, Conquered by Evil, beğendiğim parçalar. Parça girişlerine introlar monte edilmiş. Uzun lafın kısacası kaçırılmaması gereken bir grup S.I, Ketzer Records’tan edinilebilir, bu arada grup yeni çıkacak olan E.P’si için Koreli firma Infernal Khaos ile anlaşmış durumda, kaçırmayın!

8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu