Kritikler

PEST ”The Crowning Horror”

Agonia Records -2013 – İsveç

Aslında Pest’in bu denli değişeceğini düşünmemiştim. Son yıllarda DARKTHRONE ‘un önderliğini yapmış olduğu 80ler akımına kapılıp bir kaç albümdür köklü değişiklikleri kulağa çarpıyordu fakat bu denli NWOBHM etkisinde bir BLACK METAL albümü beklemiyordum. Kendileri tarzlarına NEW WAVE OF BRITISH BLACK METAL mi derler, bilinmez. Fakat grubun ileriye dönük olarak tarzlarının BLACK N ROLL, BLACK HEAVY METAL gibi bir tarza dönüşeceği aşikar, kötü mü, hayır ! ! ! MÜKEMMEL ! ! !

Şöyle bir düşünecek olursak yıllar ilerledikçe underground gruplar yeni şeyler üretemeyip “köklere dönüş” havasında 80lerin kafa yapısına sahip bir çok işe imza attılar bu olumsuz bir yorum gibi gelebilir aslında gayet olumlu , zira bir yerde tıkanacaktı ve geçmişe özlem oluşacaktı. 2005 sonrası black metal temelli grupların yüzde 90’ı 80leri yad eder oldu, o tarz da işler yapmaya başladı, bunda Darkthrone gibi öncü ataların rolü çok fazla, bir çok grup daha TRANSILVANIAN HUNGER coverlarken yaptıkları şarkılarda ,kendine satanist deyip benim tarzımı kopyalıyorsun aslında sen hiçbir şeysin gibi PUNK sözlerle takipçilerini aşağılayan bir yapıya sahip olan sözler ile yeni bestelerine yumuldular ve çoğu grup takip etmeye devam etti…

Uzun lafın kısası, PEST in genel gidişatına göre kulak aşinalığı yaratabilecek bir sound fakat bilekçi gençliğe göre ” yaa nolmuş bu PEST e ” kafası ! ! ! üff çok sıkıldım, nefis bir albüm olmuş, umarım daha da HEAVY tonlarda devam ederler.

8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu