Kritikler

OV HELL ”The Underworld Regime”

Indie Recordings – 2010 – Norveç

Sene başında elime geçmişti bu albüm aslında, ilk olarak dürüstçe ifade etmeliyim ki kadrosu hakkında her hangi bir bilgi sahibi değildim. Hatta isme bak ne banal demişliğimde yok değildir. Zaten kendilerini pek sevmememe rağmen Shagrath iyi işlerde çıkarabiliyor, Chrome Division’dan sonra Ov Hell’de de başarılı bulduğumu belirtebilirim.

Grubun kadrosunda 2 asıl elaman var Gorgorth tan tanıdığımız King ve Dimmu Burger’in pardon Borgir’in elemanı Shraghth ama session elemanlar arasında Frost ‘un da bulunması albümü daha değerli kılmakta. Sevdiğimden değil, enstruman kabiliyeti açısından çok başarılı bulduğum için öyle bir yorumda bulunma gerekliliği hissettim.

Albüm genel olarak 0 yenilik,0 yaratıcılık ve 0 ruh barındıran sıradan bir kayıt teknolojisi ile oluşturulmuş, birbirini tekrarlayan teknik kapasitesi çok yüksek olan ve bir o kadar da “yapalım da nasıl olursa olsun ” mantığı ile üretilmiş olduğunu düşündüğüm bir popüler black metal örneğinden ibaret, benim için…

Bana Immortal’ın son dönemlerini anımsattı.Albüm kadrosu çok sağlam olabilir ama müzik yaptığınız zaman dinleyenlerin iç dünyasını da biraz etkilemeniz gerekli diye düşünmekteyim. Popüler kişileri toplayıp birazcık daha albüm satalım mantığı ile yapılmış olduğunu düşünüyorum.Dinlemeye değer bir albüm fakat asla bir baş yapıt değil.

6.6/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu