Kritikler

SVARTAHRID ”Ex Inferi”

Soulseller – 2010 – Norveç

Uzun zamandır böylesine zorlanmamıştım. Zorlanma sebebi grubun çok aşırı uçlarda olmuş olması değil, bilemedim albümü 8 kere dinledim ve halen aklıma tam anlamıyla yazabilecek birşeyler gelmedi. Norveç’li melodik kalıplarda bir black metal grubu , grubun üyeleri bir dönem aktif olan Mactatüs grubunda da yer almışlar. Tecrübeli bir müzisyen topluluğundan oluşuyorlar çünkü kayıtlara göre 1994-1995’ten beri bu piyasanın içerisindeler…

Grubumuz melodik black metal yapıyor, yani bizim sitenin takipçilerin seveceği hatta hatta benimde öyle üzerinde çok durmayacağım bir tarzdır. Ancak albümde güzel tınılara rastlamadım değil, soğuk bir albüm, yer yer bunalım riflerde bulunuyor. Genel anlamda kaliteli, melodik ama yeteri kadar black metal agresifliğinde bulamadığım bir albüm “Ex Inferni” isimli albümümüz.

Teknik rifler, soğuk klavyeler, öfkeli vokalleri seviyorsanız bir göz atın diyebilirim, yeteri kadar şeytani değil, giriş parçaları özellikle hızlı başlıyor ama albümün ortalarından itibaren genel anlamda bir çöküş hissettim.

7/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu