Kritikler

Molested Divinity – Unearthing the Void

New Standart Elite – 2020 – Türkiye 

Ankaralı Molested Divinity 25.03.2020 de yayımlanan taptaze 2. Albümü ‘Unearthing The Void ‘ ile brutal tokatı suratımıza atıyor,diz kapaklarımıza balyoz indiriyor!

Hem karanlık , hem enerjik ,hemde yüksek tempolu agresif şarkılarla bezenmiş  bu albümde 8 şarkı bulunuyor. 2018 yılında yayımladıkları ilk albümleri “Desolated Realms Through Iniquity” izinden giden çalışmada ilk albümde olduğu gibi 8 şarkı bulunmakta.  Sıkılmanıza izin vermeden yağ gibi akan albümde en çok dikkatimi çeken albümün en uzun tek orta tempolu şarkısı olan Molesting the Divine”  oldu . Agresif ve kaotik yapısı ile yaklaşık 5 dakika süren şarkı ilk albümden Desolated Realms Through Iniquity şarkısına resmen selam çakıyor.

İlk albümün izinden gitmeleri burada yanlış anlaşılmasın zaten doyurucu ve hayvani olan ilk albümde iyi olan her şey korunmuş ve üzerine daha da fazlası  eklenerek bu brutal kabus ortaya çıkmış.  Burada belki tek eleştiri grubun 2. Albümde farklı bir şeyler deneme yönüne gitmemiş olması olabilir.  Ama grubun kendine özgü bir sound ve müzisyenlik anlamında belli bir kimlik ve duruşu var kendileri bunu bu albümde kesinlikle korumayı başarmış.  Hiç brutal death dinlemeyen metalci olan biri bile bu grubu diğer gruplardan kolaylıkla ayırabilir buda aslında değerli fark olduğunu düşünüyorum.

Albümün kayıt & mix & mastering işleri Ankara- Deadhouse Stüdyoları’nda Ozan Yıldırım tarafından yapılmış ve albüm cidden sound ve prodüksüyon anlamında canavar ve dünya standartlarında. Sound ve müzisyenlik ilk albüme çok yakın hayvani ve gaddar ama dikkatlice dinlendiğinde aslında bu konuda (sound ve müzisyenlik) ilk albümün daha da  yukarısında olduğu fark ediliyor. Şarkı aralarına sıkıştırılmış ani tempo düşüşleri ve yükselişleri gibi inanılmaz yetenek ve enstrüman hakimiyeti gerektiren detaylar albüme katman katman değer katıyor.

Sonuç olarak ilk albümleri “Desolated Realms Through Iniquity” ile çıtayı fazlası ile yükseltmiş olan Molested Divinity 2. Albümleri ile sevenlerini üzmüyor hatta ağızlarına burunlarını yumruklamaya devam ediyor. Herkesin deneyimlemesi gereken bir çalışma olmuş. Brutal death metal sevin ya da sevmeyin gidin bu albümü edinin ve son ses dinleyin!!

Albümün Yazar Notu : 
9/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu