Kritikler

Gatecreeper – An Unexpected Reality Ep İnceleme

Bugün Arizonalı Manyak Old School Death Metal grubu Gatecreeper’ın sayko Ep çalışması An Unexpected Reality’e bakıyoruz.

Closed Casket Activities – 2021 – Amerika Birleşik Devletleri

Bugün Arizonalı Manyak Old School Death Metal grubu Gatecreeper’ın sayko Ep çalışması An Unexpected Reality’e bakıyoruz. 2019 senesinde Relapse Records etiketi ile çıkarttıkları “Deserted” albümü ile baya dikkatleri üzerine çeken başarılı genç ekip 2 sene sessiz kaldıktan sonra bir gece ansızın üzerimize meteor yağmuru gibi “An Unexpected Reality“ Ep albümlerini yağdırdı.

Daha önce reklam duyuru yapmadan çat diye yayınlayıp geçti. Hemen koşarak albüme daldım , 17 dakika sonra ; “ ben az önce ne dinledim?” dedim kendi kendime.

Bu Ep de öyle alıştığımız Gatecreeper şarkıları pek yok . 7 tane hardcore-punk-grind kafasıyla yazılmış kısa ve vurucu death metal şarkısı bulunuyor. Kapanışta ise 11:06 dakika süren yer yer doom yer yer progressive  etkili acaip bir kapanış şarkısı bulunuyor. Dinlemeye doyamadığımız bu şarkı bence tüm olayı manyak özetliyor. Pandemi döneminde kayıtları ve bestelemesi yapılan albüm bu arada eski albümün aksine “Closed Casket Activies “etiketi ile yayımlandı. Albümün kapağı ise efsane olmuş ve Thomas Toye imzası taşıyor. Şarkı süreleri aşırı kısa olsada olay aslında albümün en uzun şarkısı olan “Emptiness” ‘da kopuyor. Bence grup bu şarkı ile kendini aşmış ve bundan sonraki albümlerde bu tarz şeyler yapacaklarına da eminim çünkü albüm yorumlarında genelde herkes bu şarkıya hasta olmuş.

Özet olarak bize fazla şarkılı ama kısa bir Ep sunan grup pandemi döneminde boş durmadığını farklı kafalarda vurucu bir çalışma içerisinde olduklarını da göstermiş oldu. Bence her death metal hayranının göz atması gereken güzel bir albüm olmuş, tavsiye ederim.

7,5/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu