Kritikler

Ereb Altor – Järtecken

Hammerheart Records – 2019 – İsveç 

Ereb Altor her yeni albüm yayınladığında mutlaka takibe alırım , çünkü kendilerinin büyük fanıyım ve 2008 yılında yayınladıkları başyapıtları “By Honour” benim için çok özel bir albüm ve sonrasında da üzerine katarak devam ettikleri ve her yaptıkları albümlerinde beni ve tüm fanlarını memnun edecek çizgide ilerlemeye devam ettiler. Viking/Black Metal çizgisinde ve Bathory terbiyesiyle ve ruhuyla ürettikleri çalışmalara bu yıl bir yenisi daha olan Järtecken eklendi. Grubun 2017 yılında yayınlanan Ulfven isimli albümlerini çok beğenmiştim fakat son albüm her ne kadar iyi bir albüm olsa da, bence onu aşan bir çalışma değil , ama elbette bu da albümü kötü yapmıyor, ortada yine çok etkili bir albüm var.

Ereb Altor’un her döneminden izlerin derinden hissedildiği ve 9 adet eserin yer aldığı, İngilizce ve İsveççe şarkılardan oluşan albümde Queen of All Seas, Alliance in Blood, With Fire in My Heart ve Hvergelmir favorilerim, ama albümde bulunan her bir şarkı çok değerli. Viking ruhunu seven, onun karanlığına  esir olan her kafa bu albüme de fazlasıyla sarsılacaktır, benim için ise Blot Ilt Taut (Tamamı Bathory coverlarından oluşan efsane albüm)’u saymazsak By Honour (2008), Gastrike (2012), Nattramn (2015) ve Ulfven (2017) kadar etkili bir albüm değil maalesef. Konunun başında belirttiğim gibi bu grubun belki de bu ülkedeki birkaç fanından biriyim ve belki de beklentilerimde bu yönden çok fazla olduğu için bu albüm için böyle hissediyorum, belki zamanla fikirlerim de değişir ama şimdilik fikirlerim bu yönde ne yazık ki… Benim bu albüm için notum oldukça düşük ,dilerseniz sizde yorumlarınızda albüm hakkındaki fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Albümün Yazar Notu : 
6/10

3 Yorum

  1. Bence bu albüm 6/10 gibi düsük bir puani hak edecek bir albüm degil, Ereb Altori un her albümü kendi icinde degerlendirilmesi gerek. Bathory ekolünü cok iyi özümsemis bir grup dedigin gibi. Bu albümde de bu temelin üzerine cok iyi insaa edilmis bir albüm üretmisler bence.

  2. Puan konusunda çok kararsız kaldım brom, elbette kötü bir albüm değil, ama diğer albümleri benim için çok ayrıydı sanırım ondan böyle bir karara vardım..Bahsettiğim albümler 8,9 ve 10 arası, aslında 7 bence iyiydi..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

50 + = 52

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu