Kritikler

DERELICT ”Unspoken Words”

Self-released – 2009 – Kanada

Derelict, Kanada’dan yeni sayılabilecek bir grup, 2005 yılında faaliyete geçmiş, 2006’da bir albüm çıkarmış, 2008 yılında bir EP ve 2009 yılında da bu albümü piyasaya sürmüşler. Herhangi bir şirkete bağlı olmadan basılan albüm başarılı bir kitapçığa sahip. Grubun söz konseptine uygun çok başarılı çizimler içeriyor.

Öncelikle söylemeliyim ki çok başarılı bir kayıt ve prodüksiyonu olan bir albüm. Dark Tranquillity yada In Flames dinliyor gibi hissettiriyor. Yani İsveç melodik death metalinden bol bol etkileşim duymak mümkün, bir miktar da progresiflik katıldığında Derelict çıkıyor. Grup elemanlarının müzikal becerileri üst seviyede, başarılı şarkılar ve kulağa oldukça hoş gelen bir müzik yapmışlar.

İlk 7 şarkı’dan “Xenocide” adlı parça’nın girişindeki hoş akustik kısım ilgimi çekti, sadece söylemek istedim. İlk 7 şarkı dedim çünkü sonrasında 5 parça’dan oluşan Unspoken Words kısmı başlıyor albümün. Bir intro ve birbirine bağlı 3 parça ve bir outro. Açıkçası bu kısım daha orijinal olmuş, albüm içi albüm tadı verdi.

Arşivime katılmasından hoşnut olduğum bir albüm. Melodik/Progresif death metal sevenlere tavsiye ederim…

8.5/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu