Kritikler

CHAOSSWORN ”Chalice of Black Flames”

Abyss Records – 2010 – İsveç

Bize gönderilen son promoları incelerken en çok dikkatimi İsveç çıkışlı Chaossworn çekti. Grup henüz çok yeni ve bir albümleri yok. Bu EP dışında gene bu sene içerisinde yayınladıkları bir demo kaydı var sadece. EP, 3 şarkıdan oluşmakta. 15 dakika gibi, kendini tekrar tekrar dinletmekten sıkmayan bir süre ve kaliteye sahip. Tarz olarak ifade etme kısmına geldiğim zaman sıkıntı yaşıyorum. Bunun nedeni sadece death metal dersem müziğin içerisindeki black metal öğelerini görmezden gelmiş olurum. Buda doğru olmaz,bu yüzden ben bu tarz grupları direk “İsveç Metali” olarak adlandırıyorum (örnek;Dark Tranquillity).

İsveç’in kuzey doğusunda yer alan Haparanda şehrinden çıkıp müzik yapan bu arkadaşlar belki kentin doğusunun Finlandiya sınırlarında olmasının etkisiyle müziklerine çok fazla melodik gitar tonlarını eklemeleri dikkatimi çekti. Bunu en çok bir önceki grupları ‘’Cryptic Death’de hissetmiştim. Müziklerindeki senfonik/melodik black metal yapısını yeni grupları Chaossworn’da daha death metal öğlerine ekleyerek sürdürmüşler.

Chaossworn bu EP ile beni gelecekleri konusunda oldukça iştahlandırdı. Bu kısa EP yakın zamanda kesinlikle bir uzun çalar ile ödüllendirilmeli..

8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu