Kritikler

MUSICA DIABLO ”Musica Diablo”

Voice Music – 2010 – Brezilya

Sepultura’dan tanıdığımız Derrick Green ‘in yeni projesi Musica Diablo’nun ilk ve tek albümü yine grup ile aynı ismi taşıyor. Geçtiğimiz Mayıs ayında piyasaya sürüldü.Ben ilk digital promosunu gördüğümde isimden ötürü black metal grubu olarak nitelendirmiştim fakat vokallerde Derrick’in olması ilgimi çekmesine neden oldu. Sepultura’nın son hallerini hiç sevmem hatta ırkçı değilimdir ama genelde zencileri metal müziğe pek yakıştıramam fakat Derrick bu albümde bize 90 öncesi Sepultura’yı sanki ben kurdum diyor.

Tarz olarak old school agresif thrash metal yapan grubun yer yer parçalarda kullandığı palm mute tonlar ve groovy rifler ile zenginleşen bir müzik çerçevesi bulunuyor.Çoğu zaman death / thrash yapan gruplarda duymaya alıştığımız patlayıcı davulları da unutmamalıyız. Thrash metal olarak iyi bir albüm fakat müzikallik ve orijinallik açısından 0 yaratıcılık barındırıyor desem herhalde yalan söylemiş sayılmam değil mi ?

Brezilyalı grupları oldum olası sevmişimdir. Gerek müzisyenlerin mütevazi ve sıcak olması gerekse yaptıkları tarza ölümüne bağımlı olmaları beni hep bir yerden mıknatıslama ile kendine çekmiştir. Çok geniş bir piyasası olan Brezilya’da binlerce bu tarz grup olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim.Umarım yeni albümler ile devam ederler ve bizleri şaşırtmayı başarabilirler..

7/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu