Kritikler

CARACH ANGREN ”Death Came Through A Phantom Ship”

Maddening Media – 2010 – Hollanda

Hollandalı grup Carach Angren ile “Lammendam” isimli albümleri ile tanışmıştım. Bir çok kez dinlemiştim albümlerini, şimdi yeni albümleri de elime geçti, albüm bu gün (26 Şubat 2010) piyasaya yeni çıktı.

İkinci albümde grup bir öncekinden biraz daha ileri seviyeye taşımış müziğini. Gerek prodüksiyon gerek besteler her şey daha iyi olmuş. Black metal dinleyicisi genel olarak semfonik işlerden pek haz etmese de oldukça geniş dinleyici kitlesine sahip bir müzik.

Prodüksiyonun daha kaliteli olmuş olmasının getirisi ile tüm enstrumanların tonları daha iyi bu albümde. Daha öncesinde şarkılarda kullanılan klavye, laylaylom düğün klavyesi tadındaydı fakat şimdi daha kaliteli bir şeyler bulmuşlar sanıyorum ki eskiden melodik black metal diyebileceğimiz tarza şimdi agresif scream vokali, melodik hızlı gitar ve davulları ile birlikte tam olarak semfonik black metal diyebiliyoruz.

İlk albüme kritik yapıp tavsiye etmemiştim fakat bu albüm için sessiz kalamazdım, başarılı olmuş, Dimmu Borgir vb. grupları sevenlere tavsiye edebilirim.

9/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu