Kritikler

ABYSMAL TORMENT ”Omnicide”

Brutal Bands – 2009 – Malta

Abysmal Torment Maltalı bir grup. Malta’nın sayılı Brutal Death Metalcilerinden desem yeridir. Abysmal Torment Omnicide albümünü 2009 yılında Brutal Bands şirketinden çıkarmış.

Grup Slam Brutal Death Metal yapmakta. Genelde bu türde tek vokal görülür.Fakat grup çift vokal kullanmış. Grupta çift vokal olmasının getirilerinide sonuna kadar kullanmış diyebilirim.

Davulcu bir önceki albüm Epoch of Methodic Carnage’tekine benzer şekilde çalıyor. Çift Kros ve Blastlar Davul alt yapısını oluşturuyor. Bu albümde biraz daha teknik şekilde çalmış diyebilirim. Bunun haricinde aşşağı yukarı benzer bir şekilde devam etmiş.

Gitarcılar bir önceki albüme benzer şekilde çalmaya devam etmiş. Fakat bu albümde bazı yerlerde daha teknik, bazı yerlerde daha groove çalmış diyebilirim. Bu durum Abysmal Torment’in daha önceki albümlerde yansıttığı atmosferi ufak miktarda değiştirmiş diyebilirim. Fakat bence bu şekilde daha güzel olmuş.

Vokalcilerin mantığı ise bariz şekilde değişmiş. Epoch of Methodic Carnage albümünde vokalcilerden biri Guttural Vokal ve Pig Vokal yapıyordu. Diğer Vokalci ise Brutal Vokal yapıyordu. Bu albümde ise her iki vokalcide Guttural Vokal ve Pig Vokal yapıyor. Önceki Albümde Brutal Vokal yapan amca Guttural ve Pig işine terfi etmiş. Önceki Albümde Guttural ve Pig işlerini yapan amca aynen işine devam etmekle birlikte Frog Vokal işlerine de girişmiş. Haliyle bir Vokal yelpazesi sunmuşlar diyebilirim. Slam Brutal Death Metal gruplarında nadir görülecek bir çalışma diyebilirim.

Kayıt Kalitesi bir önceki albüm Epoch of Methodic Carnage’e göre benzer bir düzeyde diyebilirim. Fakat bu albüm biraz daha temiz olmuş demekte lazım. Belli miktarda bir kalite artışı mevcut.

Albüm kapağını Phil Fensterer çizmiş. Bir önceki albümde gore temalı işler vardı. Bu albümde daha bir Apokaliptik işler tercih edilmiş. Oldukçada hoş bir kapak olmuş. Yanan kafatasları ilk bakışta Uzay ötesinden gelen Ufolar gibi hissetmenize yol açsa da, dikkatli inceleyince Kafatası olduğu anlaşılabiliyor.

Slam Brutal Death Metal sevenlerin çok seveceği bir iş diyebilirim.

8.5/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 85 = 91

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu