Kritikler

A Secret Revealed – Sacrifices

Lifeforce Records – 2019 – Almanya

Alman Post Black Metal grubu A Secret Revealed, „Sacrifices „ isimli albümünü Lifeforce Record etiketiyle yayınladı. Bu yoğun karanlık müziğin temeli Würzburg bölgesinin kendisi midir bilmem; ama grup 2012 yılından bu yana kendimi geliştirerek yoluna devam ediyor. Albümde, Post Metal ve akustik unsurlar iyi bir harmoni ile sunuluyor. Net keskin gitar tonları, karakteristik bass çizgisi eşliğinde birbirini tamamlayan davullar ve Croacking Scream vokaller, grubun bu zamana kadar ortaya koyduğu kendine özgü yorumu; bu albümde daha da güçlü, net olarak daha sert biçimde yüzümüze çarpıyor. Albüm monolitik biçimde akarken zaman zaman karşımıza çıkan sessiz bölümler tam zamanında şarkılara işlenmiş. İnsanın içinde, muazzam bir baskı yapan derin boşluk hissini yaratıyor.

Albümün tamamı, çok iyi hazırlanmış bir kompozisyon. Açıkça belirtmek gerek ki A Secret Revealed, bu işi çok iyi yapan ve bu yönüyle aynı türdeki bir çok gruptan kendini daha iyi konuma taşıyan, yeterince olgun, acemi gruplar gibi bilindik taktiklerin arkasına saklanmayan bir grup.

Albümde ki sekiz şarkının tamamı beş dakikanın üzerinde ( Albümün tamamı 55 dakikayı aşıyor); ama bu durum özellikle tarzın sıkı takipçilerini darlayacak, sıkacak bir durum doğurmuyor. Şarkıların kişiye taşıdığı duyguları ve ruh hallerini albümle bütünleşerek hissediyor insan.

Albümdeki favori parçam Hollows; ama grubu ilk defa dinleyecek olanlar girişi daha etkili bulacaktır. Kesinlikle Post Black Metal yada Blackgaze takipçileri, hatta Black Metal fanları için dahi dinlemeye değer bir albüm.

8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu