Kritikler

VENOM ”From the Very Depths”

Spinefarm Records – 2015 -Birleşik Krallık

Geçtiğimiz günlerde piyasadaki yerini alan ‘From the Very Depths’ ,Venom’un 11. albümü olma özelliğini taşıyor. Fallen Angel albümünden sonra 4 senelik bir ayrılıktan sonra yeniden bizlere güçlü bir albüm sunabilmeyi başarmışlar.

Aslına bakarsanız promo şarkısı ‘Long Haired Punks’ bir ay kadar önce internet alemine yayıldı ve kişisel olarak OHA lan ne enerjik parça,kesin bu sene ortalığın toza dumana boğacaklar diye düşündüm fakat albümün tamamını dinleyince bir kaç parça dışında düşük bir enerji hakim olduğuna karar kıldım.

Genel olarak okuduğum kritiklerde Long Haired Punks,Stigmata Satanas,Grinding Teeth gibi parçalar öne çıkmış,kişisel olarak bende bu parçaları diğer parçaların biraz daha önünde yer aldığını düşünüyorum. Hatta Ouverture ‘den sonraki parçalar klasik Venom tadından oldukça uzaktalar,bir eleştirmen Testament/Judas Priest/Motörhead ‘i karıştırıp eski kafa yorumlamışlar,şeklinde eleştiri getirmiş. Haksızda değil…

Albümdeki sololar gerçekten çok başarılı,Rage iyi iş çıkarmış,tabiki Cronos un vokallerine diyebilecek bir lafımız bulunmunyor,her zamanki gibi dehşet,ürkütücü ve olgunluğunu,tecrübesini yansıtıyor. Kayıt ve prodüksiyon her zamanki gibi oldukça doyurucu, eee Venom olmak kolay değil,yılların grubu,bir tarza hayat vermiş, bir çok gruba ön ayak olmuş,yol göstermiş…Tabiki kaliteli bir kayıt ile karşımıza çıkacak,albüm kapağını açıkcası çok beğenmedim,daha iyi olabilirdi.

Kısacası Venom yine fanlarını doyuran bir albüme imza atmış,Heavy Metal/Speed Metal’i birde Venom cephesinden dinleyin,kuşkusuz kendilerine has tarzları,karizmaları ve popülaritesi ile Venom dinleyicisinden tam not almayı her zaman başarmıştır.

7.5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu