Kritikler

SAWTHIS ”Egod”

Scarlet Records – 2010 – İtalya

SAWTHIS eski adı ile SOTHIS 1997 yılında müzik hayatına başlamış bir grup. Daha önceden 2 demo ve 1 albüme imza atmışlar, ikinci albümleri ise geçtiğimiz Mayıs ayında piyasaya çıktı. Grup ile iletişim halindeydim ama albümlerini dinlemek için fırsatım olmamıştı, son zamanlarda İtalya’dan elime ulaşan en ojinal ürünlerden biri olduğunu söyleyebilirim.

Grubun İtalyan olduğunu bilmesem ilk şarkının açılışı ile birlikte ortadoğu civarında bir yerlerden olduğunu sanabilirdim. Genel olarak baktığımızda, scream ve clean vokalleri ile birlikte metalcore grubu diye nitelendirebilecekken yeri geliyor İsveç melodik metaline, yeri geliyor thrash metale bağlıyor tarz. Bütün bunların yanısıra oryantal etkiler (Göbek havası değil, doğu ezgisi manasında oryantal), hatta zurna, darbuka bile bulmak mümkün… Sound açısından değerlendirdiğinde, bildiğimiz dolu ve sert death metal yada hardcore soundu diyebilirim.

Albümdeki favorim olan Barabba adlı şarkı, grubun tarzını özetlemeye yeterli sanırım. Melodik metal, metalcore gibi tarzları sevenlere önerebileceğim, orijinal, farklı bir çalışma olmuş, başarılı.

8.5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu