Kritikler

SATANIK ASSAULT DIVISION ”Kill the Cross”

Satanath Records – 2015 – Danimarka

Uhh.. S.A.D gerçekten yaralayıcı bir albüm girişine imza atmış…”Destroying the Temple of God”… Albüm bu kadar hızlı ve patlayıcılı başlayıp,ortalara doğru temposunu biraz azaltıyor… Evet evet grup black metal çalıyor,imaj olarak halen corpse paint kullanan nadir gruplar arasında yer alabilir… Raw Black Metal çalan S.A.D ,müzikal yelpazesinde thrash&black metal’den 90lar Norveç usülü black metal’e kadar uzanan bir “black metal” topluluğu(Horned Almighty,Carpathian Forest,Khold,Eski Satyricon gibi grupları sevenlerin özellikle dikkat etmesi gerek)…

Oldukça agresif,hırçın ve kaliteli! ! ! Vokal grubu bir kaç seviye yukarı çekiyor,kendisini Horned Almighty’de de bass gitarist olarak görüyoruz.Grubun diğer elemanlarıda bir çok grupta yer almış,sanırım S.A.D ile farklı bir yönelim denemek istemişler,bence iyi yapmışlar. Kill the Cross grubun ikinci albümü,ilk albümü dinledim mi gerçekten anımsayamadım fakat Kill the Cross albümünü en az 5 kere dinledikten sonra bu satırları yazmaya başladığımı itiraf etmeliyim.

Gerçekten sıkı bir albüm,tüm parçaları sevmesemde albümün geneli benim sevdiğim ve aradığım black metal ! ! ! Keskin melodiler,güçlü bir vokal,harika prodüksiyon ve kaliteli davul performansı…Albüm kapağıda siyah beyaz ve çizim olması benim açımdan daha da bir artı puan teşkil ediyor.

8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu