Kritikler

PESTILENCE ”Doctrine”

Mascot Records – 2011 – Hollanda

Ne oluyor arkadaş!!! Evet millet albümün başlangıcında söylediğim ilk şey bunlar oldu… Sebep? Sizde katolik dualarla başlayan sonra satanist söylemlerle devam eden bir ritüel duysanız ne oluyor lan dersiniz… Zira devamında lezzet akışının başlaması da ayrı bir keyif ama, onu da belirteyim. Zira Pestilence gümbür gümbür geri dönmüş arkadaşlar. Bilindik old school riffler ve davullarla zamanın efsanelerinden bir tanesi olmuş Pestilence yeni albümünde de yenilenmiş ve güçlenmiş sounduyla sevenlerine güzel bir yaz hediyesi armagan etmiş.
 
Yalnız grupta artık Tony Choy yok. Bu da bir önce ki dönüş albümündeki teknik yapının yerini tamamıyla old school yapıya bırakmış olmasına bir açıklama olabilir sanırım… Fakat albüm kötümü olmuş? Tabii ki de hayır…Böyle de gayet güzel ve dinlenesi bir albüm şu an kulaklarıma bayram ettiriyor. Zira davul ataklarıyla saldırgan riffleriyle eski havasını yeniden yakalamış olan Pestilence yeni albümüyle tam anlamıyla Death Metal ziyafeti sunuyor dinleyene… Albüm, girişte de bahsettiğim, bir tanesi intro olan 11 şarkıdan oluşuyor. Şarkılar tüm albüm boyunca tam gaz ve dinleyeni duvardan duvara çarpacak şarkılar… Sözlere gelecek olursak, din karşıtı temaları ve şiddeti kargaşayı ön planda tutan sözler albümün ve grubun söylemini yansıtıyor.
 
Kısaca eski günlerini özleyen ve grubu bu haliyle seven herkes bu albümü mutlaka edinsin. Onun dışında old school death metal severler zaten kaçırmasın zira gaz bir albüm, kulaklarınıza bayram ettirmek için raflarda bekliyor…

7,5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu