Kritikler

INHUME ”Moulding the Deformed”

War Anthem Records – 2010 – Hollanda
 
Eskiler çok iyi bilir, orta Avrupa death metali denince 2 Cermen kavimi gelirdi akla, biri Alaman diğeri Flaman. Birde 1995-2000 arası bir dönem daha mevcuttur, death metal ve Avrupa ortamları denilince Inhume da bu dönemin 2. akım underground brutal death metal camiasının Flaman tarafından ses veren bir gruptu. Demo trade’i akımıyla burada bile bilen manyaklar mevcuttu, kimlerdi onlar kimdi o cengaverler…
 
Daha fazla cıvıtmadan grubu size tanıtmaya çalışayım, Inhume bir açıdan bu albümleriyle adam akıllı eli yüzü düzgün, full kirli tonlarda leş ve gore temalı grindcore soslu brutal death metal icra etmekte, kendi tanımlamaları ise death-grind,bunun yanı sıra en temiz ve ortalamayı tutturmuş albümleri bu olmuş diyebilirim. Grubun en baştan beri kullandığı Avrupai kirli gitar tonları ve yer yer full blast dan aksağa gecen temiz davul tonları ve full gaz  brutal vokalleri ve 2. back’ler grubun sound yazılımı ve bestelerinde kullandıkları ana temaları.

Benim kişisel fikrimse Inhume’un Avrupa death metal ekolü içinde en DRI gruplardan biri olduğu yönünde, nasıl derseniz sound’larında belirgin derecede crossover bir yaklaşım var. Buda genel sound’u baya bir etkiliyor.Tecrübeli ve zilyon grupta daha çalmış yada ucundan da olsa yer almış elemanlardan oluşan bir grup. Avrupa’dan çıkma kanlı canlı brutal death metal, grind işlerinden haz alıyorsanız ve gaz bir şeyler arıyorsanız bu albümü es geçmeyin, zevk vereceği aşikar.
 
7/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu