Kritikler

ICHOR ”Benthic Horizon”

Bastardized Recordings – 2010 – Almanya

Almanya’dan taze bir grup Ichor. 2008 yılında kurulmuş ve aynı yıl içerisinde bir EP çıkarmış. Geçtiğimiz yıl “The Siege” adlı ilk tam süreli albümünü Bastardized Recordings’ten çıkaran grup, yine aynı şirketle yoluna devam edip geçtiğimiz günlerde “Benthic Horizon” adlı yeni albümünü piyasaya sürdü.

Son dönemlerde Avrupa’dan çıkan death metal grupları arasında en beğendiklerim genelde hep Almanya’dan çıkıyor. Dinlediklerim arasında, Avrupa’da death metal konusunda daha başarılı bir ülke olduğunu söyleyebilirim.

Albüme göz attığımızda öncelikle şık kapak resmi bir artı puan kazandırıyor. Cd dönmeye başladığında ise diğer artı puanlar yükseliyor. Death metale yakışır tok bir sound ile daha Avrupalı bir müzik sergiliyor grup.

Grubun tarzı için old school death metalin biraz daha modernize, teknik ve Avrupai hali diyebilirim. Bir miktar Polonyalı Behemoth’u çağrıştırsa da onun kadar karanlık değil. Tam “yer yer yeni Avrupalı deathcore gruplarını anımsatıyor” diyecekken de Deicide kadar keskin gelebiliyor kulağa. Enteresan…

Oldukça kaliteli bir iş olmuş. Death metal dinliyorsanız, teknik, bir miktar melodik, Avrupai bir şeyler arıyorsanız tavsiye ederim…

9/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu