Kritikler

Gore Dimension – Ethereal Realm Albüm İncelemesi

2019 yılında “Crypts of Obscurity” single çalışmaları ile çıkışını yapan Brutal Death Metal grubu Gore Dimension 2 yıl sonra ilk albümü “Ethereal Realm” ile bugün konuğumuz!

Coyote Records – 2021 – Türkiye 

2019 yılında “ Crypts of Obscurity” single çalışmaları ile çıkışını yapan Brutal Death Metal grubu Gore Dimension 2 sene sonra ilk full albümü “ Ethereal Realm” ile bugün konuğumuz!
(Youtube kanalımızda yapılan video-röportajlarını bulabilirsiniz)

2019’da çıkışından sonra büyük bir kadro değişikliğine giden grup, vokalde Yunus ( Ex-Inhuman Depravity, Ex-Makotopsy, Ex-Decaying Purity), davulda Eren Gürsoy (Inhuman Depravity, Infernal Carnage, Hellsodomy, Nihil Kaos ..) başta olmak üzere underground metal dünyasından bulunmuş müzisyenler ile yeni albümünü kayıt etmiş ve ortaya canavar bir iş çıkmış diyebiliriz.

Intro ve Outro olarak toplamda 10 şarkı olan albümde gayet karanlık kasvetli bir hava var diyebiliriz. Ünlü Polonya’lı ressam Zdsislaw Beksinski imzalı albüm kapağı albümün atmosferini güzel anlatıyor . Intro sonrası vurucu şarkı “Summoning for the Endless Obliteration”  growl vokaller eşliğinde hayvanlaşan , palm-mute gitarların altında bol twinli davullar ile pata küte dayak atan bir çalışma. Riff’ten riffe geçen şarkıya alışmak biraz zor ama üst üste dinledikçe albümde favorilerimin arasına girdi. Buna ek olarak karanlık ve güçlü tavrı ile “Roots of Unmerciful”, bazuka gibi giren “Fradulent Memoriam”, sağlam kapanış şarkısı “Devouring the Gods” dikkatimi çeken diğer favori şarkılarım.

Albümde hem eski usul Amerikan Death Metal’inden esintiler hem de teknik taraflara kayan riffler mevcut. Bu iki usul güzel harmanlanmış ve şarkılara yedirilmiş diyebilirim. Albümde sound ,olarak çok temiz olmasa da anlaşılır tam kararında olmuş. Yunus’un vokal performansı özellikle çok başarılı.

Albümde şarkılarda çok fazla riff geçişi var ve bazen akan şarkı bir anda durabiliyor bundan dolayı
albüme alışmak biraz zor olabilir, fakat fırsat verilmesi gereken bir çalışma olduğunu söylemem lazım.
Underground piyasaya bu albümle güzel bir giriş yapan grup zamanla kendilerine has kemik bir tarz ve
sound yaratacaklarına eminin ve Yakında zamanda grup canlı performanslarına da başlamak için
kolları sıvadı bilginiz olsun!

8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu