Kritikler

EMREVOID ”Riverso”

Drown Within Records – 2014 -İtalya

Emrevoid,Türk dinleyicilere ismi çok garip gelebilir,İtalya’dan bizlere ulaşan çok iyi bir grup,death metal ağırlılı extreme metal çalıyorlar,neden extreme metal diyorum zira yer yer black metal ve doom metal havalarıda grubun genel müzikalitesinde yerini buluyor.

İlk albümlerini 3 yıl önce yayınlamışlar fakat cdr formatında 100 adet sınırlı dağıtmışlar,o yüzden edinme şansımız olmadı,dolayısı ile kendilerini ilk defa dinleme şerefine eriştim. Cesena’lı grup 2004 yılında dağılan Thy Cold’un küllerinden yeniden doğmuş. Fabio,Alessandro dağılan grubun ardından old school death metal tabanlı,ama içerisinde black metal ve doom metal öğeleri de yer alan bir grup kurma düşüncesine gitmiş,daha sonraları 2010 yılına kadar hiç bir şey yapmamışlar ama 2010 yılından sonra ilk albümleri için çalışmaya karar vermişler,old school death metalin yanı sıra iskandinav black metalinide çok sevdikleri için Emrevoid ortaya çıkmış.Napalm Death, Essenz,Sedna gibi gruplarla konserlere çıkıp seyirciyi çoşturmuşlar.2014 yılında Riccardo ve Geatano nun da katılımıyla bu ep nin kayıtlarına başlayıp,eski soundlarından sıyrılmayı,yeni bireysel ve kendilerine öz bir sound elde etmek için yola çıkmışlar.

Grubun kısaca özeti bu,sound modern ,kayıtlar yerli yerinde,gelecek vaad ediyor.Dinlemeli,ismi de ilginç,en kısa zamanda röp ile ne manaya geldiğini öğrenmeli,digipack formatında yayınladıkları EPleride sunum açısından çok doyurucu….

8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu