Kritikler

DRACONIC ”From the Wrong Side of the Aperture”

Noisehead Records – 2010 – Sırbistan

Sırp grup Draconic 2002 yılında kurulmuş, 2 split albümde yer almış, bir demo ve 2 albüm çıkarmış. Grubun ilk zamanlarında Melodic Black Metal icra ettiğini okumuştum, dinlemedim ama tabi şu an alakası yok. Bir diğer okuduğum şeye göre de bir dönem endüstriyel yapmışlar, şimdi biraz bunla alakalı diyebilirim.

Şu dinlediğim albüme göre, grup endüstriyel etkili metalcore icra ediyor. Son dönemlerde çoğalan bilindik modern metal, metalcore gruplarının müziğine synth’ler ekleyip biraz endüstriyel etkisi katarsak ortaya Draconic çıkıyor. Tabii ki günümüzün popüler müziği olduğu için, albüm kaydı ve prodüksiyonu da taş gibi.

Bu tarz grupların kullandığı scream vokal pek iyi pek hoş ama bir de clean vokal kullanmasalar daha çok seveceğim, arkadaşın sesi her ne kadar iyi olsa da tarzı gereksiz yumuşatıyor bence. Neyse çok da laf etmek istemiyorum, sonuç olarak adamların tarzı bu.

Kullanılan synth’ler dışında benzer örneklerinden çok çok değişik bir meziyeti olmamakla beraber metalcore, modern metal, melodik metal dinleyicisine tavsiye edebilirim.

7/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu