Kritikler

BleedSkin – Blood Reign

BleedSkin - Blood Reign Albüm Kritiği Extreminal'de

Bağımsız Albüm – 2020 -Belçika

“Cenk’ten  şöyle bir mesaj alına kadar “şöyle bir oluşum var sana paslıyorum”  büyük bir ihtimalle bu grubu fark  etmeyecektim. Ama beklediğimden çok daha iyi bir grupla karşılaştım…”

BleedSkin bizlere Belçika’nın Valon bölgesinden ulaşıyor. Belçika’nın bol köpüklü biraları meşhur, belki de bu albümü kayıt ederken bol bol içmişlerdir, umuyorum… Belçika biralarını  çok severim dememe gerek kalmadı dimi?

2016 yılında kurulan ve 2018 yılında The Rotten One adlı EP’sini yayınlayan grup, bizlere bu yıl Blood Reign’i sunuyorlar. BleedSkin 80’ler 90’lar soundundan beslenmiş, Cannibal Corpse, Morbid Angel gibi grupların izinden gitmeyi yeğlemişler. Gerçek hayatta ki konuları, nefreti eline silahını, bıçağını alarak değil de müziği ile kusmaya çalışan bir grup var önümüzde. Ölüm metalini de bu doğrultu da güzel kullanmışlar. Pedofili, cinsiyetçilik, kadına yönelik şiddet, kürtaj ve tecavüz gibi konuları işleyen grup Anouk Debecq’in vokalleri ile üzerinde durdukları konular daha bir etkili hale gelmiş.

Sevdiğim kadın vokalistlerden birisi olan Mallika Sundaramurthy(Abnormality)’in sert tavrı ve yoğunluğunu Anouk Debecq’de de hissettim. Oldukça saldırgan, öfkeli, acımasız bir vokal yapıyor. Merhamet göstermeyen davul kullanımı, thrash metal riffleriyle harmanlanmış death metal armonileri, agresif bass kullanımı ile yüksek oktanlı benzin misali ölüm metali 40 dakika boyunca tüm çürüyecek olan bedeninize depolamanızı sağlıyor. Belçika son zamanlar da güzel atağa kalktı ve ölüm metali için bol bol kafa patlacakmış gibi elinde sağlam bir sopayla koşuyor.

7,5/10

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu