Kritikler

BLACK WREATH ”A Pyre of Lost Dreams”

Head Not Found – 2009 – Danimarka

Havaların soğumasından olsa gerek Funeral doom metal pek dinler oldum geceleri. Hem iklimim de hem de zihnim de dinlendirici bir değişim yaratıyor. Bu da beni yeni gruplar araştırmaya teşvik ediyor. Black Wreath ile tanışmam da bu şekilde oldu. Grubun Danimarka kökenli oluşu ve ‘’A Pyre Of Lost Dream’’ ilk albümleri olmasından dolayı yeni grup yeni şans kuralı gereği kulak kabartmak istedim.

Funeral doom ve yer yer death metal etkilenimli albüm 4 parçadan oluşuyor ve 50 dakika gibi bir süreye sahip. Açılış şarkısı ‘’ The Black Holes of Your Mind’’ gayet güzel doom-death metal öğeleri ile başlıyor, daha sonrasında kendini tekrar eden aynı rifflere yüksek kasvet katarak birden funeral doom tarzına bürünuyor. Ardından hemen gelen (aslında birleşen) ‘’ Nocturnal Dominion’’ ise albüme sonsuz bir ümitsizlik katmış. Ve müziklerine eklenen yakıcı bir ezgi kendini hissettiriyor. Bu iki parça albümü ayakta tutmayı başarmış.

Funeral doom sevenler yeni bir grup olarak deneyebilirler,ancak bu tarz size uygun değilse,kesinlikle kasvetiyle sizi boğacaktır.

6.5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu