Kritikler

AMPUTATED GENITALS ”Family Bloodbath”

Gore And Blood – 2009 – Kolombiya

Bu kritiğimde “Amputated Genitals” grubunun “Family Bloodbath” albümünü ele alacağım. Grup brutal death metal denilen olayı yapıyor. Fakat çok extreme bir şekilde yapmaya devam ediyor.

Davul “Human Meat Gluttony” albümünde olduğu gibi gravity blastlar,çift kroslar, zillerle kombineli ataklar şeklide ileriyor. Bu albümde önceki albümden farklı olarak Disgorge(US) grubunun She Lay Gutted albümünün yapısı üzerine yoğunlaşılmış. Davul ataklara daha çok önem vermiş ve biraz daha teknik çalmış gibi duruyor.

Gitar temel olarak yine “Human Meat Gluttony” albümündekine benzer gaz,teknik,”chunk, chunk” tipinde çalıyor. Bu albümde daha teknik rifflere yoğunlaşılmış.

Vokalist “Human Meat Gluttony” albümünde olduğu gibi derin,güçlü,iğrenç,kusmuk tipindeki guttural vokallerini yapmaya devam ediyor. Bu albümde de tam anlamıyla Deep Guttural vokal ya da Low Guttural vokal denilen işi yapıyor. Bu albümde de vokal için özel olarak “Sick Guttural Vokal” yapıyor desek daha uygun olur. Çünkü vokalist “Human Meat Gluttony” albümündeki vokal anlayışını hiç değiştirmemiş. Bu albümde vokalin sesi, Disgorge(US) grubunun She Lay Gutted albümünde vokallik yapan Matti Way’in guttural vokallerine benzerlik gösteriyor. (Özellikle belirteyim ki Matti Way’in sadece guttural vokallerine benzer bir ses var. Bu albümdeki vokalin Matti Way’in Pig Squealleri ile hiç bir alakası yok.)
Vokalist yine “Human Meat Gluttony” albümündeki mantıkla dur durak bilmeden, şarkı boyunca okuyor. Sick Guttural Vokallerini insanın beynine kazıyor. Vokalist yine “Human Meat Gluttony” albümünde olduğu gibi extreme vokal anlayışını koruyor. Bu albümde Brutal vokallerede yer vermemiş. Sürekli Sick Guttural Vokallerini uyguluyor.

Söz konsepti yine aynı şekilde devam ediyor. Gore, Aberrations, Sex, Violence, Grotesque konuları ele alınıyor. Klasik kolombiya deathcisi anlayışı devam ediyor. Yine sonuna kadar extremeliğe oynamışlar.

Kayıt kalitesi bu albümde daha iyi. Önceki albüme göre daha temiz ve daha net bir kayıt olmuş. “Human Meat Gluttony” gibi leş bir hava söz konusu değil.

Albüm kapağının çizeri “Diego Cortés “Lisgo” imiş. Logoyu Ricardo Richinsane dizayn etmiş. Bu albümde daha çok bir resim üzerinden gidilmiş. Albümün adının “Family Bloodbath” olmasından dolayı olsa gerek ki, bir adam ailesini parçalamış. Her yer kanlar içinde. Yerde bir kadının kolları ve bacakları kopmuş haldeki cesedi var. Adam ailesini katlettikten sonra da kendisini silahla kafasından vuruyor ve kanlar fışkırıyor.
Yine extremeliğe oynama anlayışı aynen devam ediyor.

Bu albümde kolombiyanın extreme metal şirketi olan Gore And Blood şirketinden çıkmış. Varsa imkanınız, extreme işlerede gönül verdiyseniz bu albümü kaçırmayın.

Özellikle Extreme Sick Guttural Vokalleri, müzik, söz konsepti, albüm kapağı göz önüne alındığında yine extreme bir iş çıkarmışlar diyerek 10 üzerinden 10’u hak ediyorlar diyorum. Aynı extremelikle devam etmelerini temenni ediyorum.

10/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu