Videolar

Meksika’dan Ferentes Tenebris Yeni Lirik Videosunu Yayınladı

Meksikalı Black Metal grubu Ferentes Tenebris’ten Sirends of the Deepest Sorrow Lirik Videosu Yayınlandı

Ferentes Tenebris’i biraz tanıyalım:

Ferentes Tenebris, Mexico City, Meksika’dan farklı müzik tarzlarını güçlü bir black metal temeliyle harmanlayan progresif bir black metal grubudur. Grubun 2016 yılında Mocte Stüdyoları’nda kaydedilen bir demosu var ve bu demo şu anki soundlarına ilk yaklaşımı oluşturuyor. Lestat tarafından 2012 yılında kurulan gruba o tarihten bu yana başka üyeler de katıldı: Davulda Oswaldo (2015), vokalde Natalia (2017), gitarda Huachi (2017) ve basta Bochicchio (2021). 2019 yılında “Corpore Insepulto” adlı ilk EP’lerini kaydettiler ve bu EP, çalışmalarının, uyumlarının ve evrimlerinin sonucu olarak yeni bir sound ortaya koydu. Şu anda ilk single’ları “Sirens of the Deepest Sorrow” Nisan 2023’te yayınlanan ve tüm streaming platformlarında mevcut olan ilk albümleri üzerinde çalışıyorlar.

Şarkı Nelerden Bahsediyor?

Ferentes Tenebris, pandemi nedeniyle verdikleri müzikal aranın ardından muhteşem bir dönüş ve ilk albüm hazırlıklarının ilk adımı olan “Sirens of the Deepest Sorrow” single’ını yayınladı.

2012 yılında Lestat tarafından kurulan Ferentes Tenebris, Mexico City, Meksika’dan farklı müzik tarzlarını güçlü bir Black Metal temeliyle harmanlayan bir Progressive Black Metal grubu. Tarihleri boyunca çeşitli kadro değişiklikleri geçiren grup, şimdi Natalia Gardher’in hem growl hem de clean vokallerden sorumlu vokalist olarak yer aldığı bir kadroya sahip.

Single’ın lirik videosu Natalia’nın kendisi tarafından lirik temalardan esinlenen bir estetikle hazırlandı ve “Sirens of the Deepest Sorrow, Pascal Quignard’ın “Butes” adlı denemesinden esinlenmiştir; yazar burada müziğin ilkel sanat olduğunu savunur; sirenleri aramak “olmaktır”; “geri dönmektir”; varoluşun kendisinin beklenmedik olanına, ölüme götüren beklenmedik olana “bağlanmaktır”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 14 = 16

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu