HaberlerVideolar

EARTHBURNER (BROKEN HOPE, SANGUISUGABOGG, Etc) “Slaves To The Screen “i Yayınladı

Earthburner ilk olarak 2002 yılında Broken Hope’un ara vermesi üzerine gitarist Jeremy Wagner tarafından kuruldu. 2011’de üç şarkılık bir EP’den sonra Earthburner geri döndü ve harika bir kadroya sahipler! Earthburner artık Wagner, vokalist Devin Swank (Sanguisugabogg), davulcu Mike Miczek (Broken Hope), basçı Tyler Affinito ve fahri geri vokalist Mitch Harris’ten (Napalm Death gitaristi) oluşuyor.

Earthburner, Andrea Mantelli Productions’tan Andrea Mantelli tarafından hazırlanan 3 boyutlu animasyonla birlikte ilk single’ları “Slaves To The Screen “i yayınladı.

Swank, “Bu şarkı, dünyamızın hangi yeni ürünlerin çıktığına, hangi kıyafetleri giymeniz gerektiğine, şişman yüzünüzü hangi yiyeceklerle dolduracağınıza ve ana akımı hangi saçmalıkların doldurduğuna ve insanların kendilerini bunlara nasıl tamamen kaptırdıklarına takılıp kalması üzerine yazıldı” dedi.

“Earthburner için mükemmel bir karşılama çünkü biz sadece orta parmaklarını normların suratına yapıştıran ve klasik death metal/grindcore çalan 4 adamız! Bu albümün death/grind ve her türlü heavy hayranlarının kulağına gitmesi ve M-Theory Audio’nun yardımıyla bu tür insanların da eline geçmesi için çok heyecanlıyım.

Gitarist Jeremy Wagner Earthburner’ın “Slaves To The Screen” single’ı ve yaklaşan albüm Permanent Dawn ile ilgili olarak şunları söyledi: “İlk single’ımız ‘Slaves To The Screen’in tüm dünyanın dinlemesi için yayınlanmasından dolayı çok heyecanlıyım. Bu şarkı albümdeki en sevdiğim parçalardan biri… ve albüm öncesi bir parça olarak Earthburner’ın ne olduğunu ve insanların Permanent Dawn albümümüzden neler bekleyebileceğini doğru bir şekilde temsil ettiğini düşünüyorum. Şarkı o kadar vahşi ve vurucu ki, bende BOK YOK ETME isteği uyandırıyor! Haha! Dahası, single’a eşlik eden 3D animasyon video çok havalı. Video tasarımcısı Andrea Mantelli kesinlikle harikalar yaratmış!

“Permanent Dawn albümünden bahsetmişken, bu benim için uzun zamandır beklenen bir şeydi. Uzun zamandır tam uzunlukta bir Earthburner albümü yapmak istiyordum. Yıldızlar aynı hizaya geldiği için çok mutluyum… Hayalimdeki kadroyu kurdum ve bu ilk albümü yapma fırsatını yakaladım.

“Yıldızların aynı hizaya gelmesiyle” ilgili olarak, her şeyin bir nedeni olduğunu düşünüyorum çünkü hayalimdeki kadro mükemmel bir zamanda oluştu VE Marco Barbieri ve M-Theory Audio ile harika bir kayıt anlaşması imzaladık – bu benim için çok büyük, tam daire bir şey çünkü Marco, Broken Hope’u Metal Blade Records ile ilk imzalayan ve müzikal yolculuğumu büyük bir şekilde harekete geçiren adam. Bu yüzden bu albüm benim için birçok açıdan çok özel. Marco bana ve müziğime her zaman inandı ve bu benim için dünyalara bedel.

“Earthburner’ın tarz, tür, akort, vokal ve saf patlayıcı vahşet açısından Broken Hope’tan ayrı bir canavar olduğunu daha önce de söylemiştim. Terrorizer’ın World Downfall albümüne, eski Napalm Death’e ve diğerlerine duyduğum çılgınca sevgi bana ilham verdi ve beni bu über-aşırı türe sadık bir şeyler yapmaya itti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu