Kritikler

HEADSHOT ”Synchronicity”

Firefield Records – 2011 – Almanya

Headshot 1993 yılında kurulmuş eski bir Alman grup. Dinlemen önceki görüşler; Alman thrash metali… hmm evet hem eski grup hem de Alman, grubun 5. Tam süreli albümü beklentiyi yüksek tutuyoruz, sonuç olarak piyasada eski adamlar müziğin gelişiminde önemlidir. Albümü dinlemeye başladıktan sonra farklı fikirler gelmeye başlıyor yavaş yavaş…

Öncelikle söylemeliyim ki eski usul hastası olduğum o sapık thrash metal sololarından bu albümde buldum :)) Yüksek tempolu, melodik ve teknik rifflerle dolu şarkılar, farklı tarzların da etkileşiminde ama yine de thrash metal tabanında ilerleyen bir albüm dinliyorum şu anda, bence bu şekilde çok hoş olmuş. Kullanılan vokal çoğu yerde agresif thrash metal vokalinden daha çok scream olmuş.

Albüm, tarz konusunda çelişkilere soktu hep beni, bu konuda konuşacakken, vokalinden o an duyduğum riffe kadar bazen melodik death metal kısımlar var şarkılarda. Hatta albüme ismini veren “Synchronicity” adlı şarkıda progresif kısımlar duymak mümkün. Dediğim gibi, bir çok farklı etkileşim var.

Müzikalitesi çok yüksek, güzel, lezzetli bir albüm olmuş. Belli bir kitleye değil de güzel bir şeyler dinlemek isteyen insanlara tavsiye edebilirim. Arşivde bulunması gereken, sık sık dinlenecek albümler arasına dahil edilecek bir albüm.

8.5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu