Videolar

Chimaira’dan Mark Hunter Bleed The Sky’a Konuk Oldu

Orange County, CA’dan Bleed the Sky Ocak 2003’te vokalist Noah Robinson, gitaristler Kyle Moorman ve Wayne Miller, basçı Casey Kulek, DJ Puck ve davulcu Austin D’Amond tarafından kuruldu ve ilk performanslarını sadece iki ay sonra Opeth’in açılış konserinde sergiledi. Sonraki yılın başlarında ilk EP’lerini yayınladılar ve 2004 sonbaharında Nuclear Blast ile anlaşma imzalamadan önce 1.000’den fazla kopya sattılar.

 

Nisan 2005’te Nuclear Blast için çıkardıkları Paradigm in Entropy, nu-metal’in ahenksiz riffleri ve rap benzeri vokallerine fütüristik, endüstriyel ve melodilerle bezeli bir yorum getirdi. Albüm Chimaira ile karşılaştırmalara yol açtı ve American Head Charge ve Diecast gibi gruplarla yapılan konserler albümü destekledi.

 

Kulek albümün yayınlanmasından birkaç ay önce gruptan ayrıldı ve yerine bas Gitarist Daylen Elsey geldi. Ardından 2006 yazında Dope ile çıktıkları turnenin Louisville durağı sırasında Miller, grubun setinin ardından şiddetli zatürre ve bilinmeyen bir viral enfeksiyon teşhisiyle hastaneye kaldırıldı. Bir ara ölümle burun buruna gelen Miller neyse ki iyileşti, ancak hastalık sol elinde aylarca rehabilitasyon gerektirecek sinir hasarı bıraktı. Gitarist Rob Thornton 2007’nin başlarında onun yerine gruba dahil oldu (Miller grubun işleriyle ilgilenmeye devam edecekti), ki bu eski grup arkadaşı (San Antonio’s Brotherhood’dan) David Culbert’in gitarda Moorman’ın yerini almasından birkaç ay sonraydı, çünkü Culbert sonbaharın başlarında Bleed the Sky’dan başka müzikal yollar aramak için ayrılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu