HaberlerVideolar

Black Metal Grubu Trivax’tan İlgi Çekici Video Azrael Yayında!

Şarkı Hakkında

İngiliz-İran black metal topluluğu Trivax’ın yakında çıkacak olan “Eloah Burns Out” albümünden ilk single. Ezraeel (عزرائیل) ya da yaygın olarak bilinen adıyla “Azrail”, tüm İbrahimi inançlarda Ölüm Meleği olarak tanınır. Bu, Ölümün gerçek efendisine bir övgüdür ve onun tüm korkunç ama muhteşem niteliklerini kucaklar.

Gitarist ve vokalist Shayan tarafından kurulan Trivax, 2000’li yılların sonlarında, müzik ve özellikle black metal ile ilgili yasaları cezalandırma, hapis ve hatta ölüme yol açan bir ülke olan İran’ın belki de beklenmedik bir yerinde hayata başladı. İngiltere’ye taşınan Shayan, benzer şekilde metal dernekleri nedeniyle hapis cezasıyla karşı karşıya kaldığı için Suriye’yi terk eden basçı Sully’de benzer düşünen bir müttefik buldu. Bu güçlü üçlüyü tamamlayan yetenekli İngiliz vatandaşı M. Croton, uzun yılların deneyimine sahip bir davulcuydu.

Trivax Kimdir?

Trivax, diğerlerinden farklı olarak nadir ve benzersiz bir kökene sahip bir Black Metal grubudur. Grup ilk olarak solist Shayan tarafından İran İslam Cumhuriyeti’nde kuruldu – yasalarının ve kültürünün, özellikle Rock n Roll müzik söz konusu olduğunda, kişinin kendini özgürce ifade etmesini kısıtladığı ve çoğu zaman bu kısıtlamalara uymamanın yasal cezaya, hapse ve hatta ölüme yol açabildiği bir ülke. Otoriter ve dini baskıların kurbanı olmayı reddeden Shayan, Trivax’ı devam ettirmek ve ifade özgürlüğünü kucaklamak için ülkesini terk etmeye ve Birleşik Krallık’ta her türlü ciddi yasal veya sosyal kısıtlamadan uzakta yeni bir yuva bulmaya karar verdi. Benzer bir hikaye, aslen Suriyeli olan ve ‘alternatif’ bir kişi olduğu için ülkesinde hapis ve ceza ile karşı karşıya kalan grubun basçısı Sully için de geçerli. Şu anda Yorkshire’da bulunan grup, sadece Black Metal’de değil, Metal’in tüm alt türlerinde ve ötesinde yeraltı sahnesinin en yoğun, vahşi ve ilgi çekici canlı performanslarından bazılarını sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu